Historie STARconů

2016

 | 

2015

 | 

2014

 | 

2013

 | 

2012

 | 

2011O conu
Programové linie
Anotace

STARcon - Trailer (Tar-ara Istandil)
STARcon 2014 - O conu


STARcon je třídenní setkání fanoušků sci-fi a fantasy obohacené a program plný zajímavých i zábavných přednášek, promítání, her a workshopů. Je to místo setkávání se se starými přáteli a seznamování se s novými. Jsou to tři dny během nichž si můžete odpočinout, hodit za hlavu starosti běžného života a soustředit se jen na to co Vás baví a co máte rádi!


Kdy se to konal?

od pátku 28. 3. 2014 18:00 do neděle 30. 3. 2014 11:00

Kde se konal?

OA Svatoslavova
Svatoslavova 333/6
Praha
mapka
Programové linie


Nabízíme Vám obsáhlý celovíkendový program rozdělený do těchto linií:

Někdo to rád logické (TyJáTrek, pátek večer)

Jaký byl začátek historické mise kapitána Archera bez přikrášlení historiků? Podařilo se mu dostát všem zásadám flotily, včetně genderové korektnosti? A co Vulkánci, mají to opravdu rádi logické? To a mnohem víc se dozvíte v naší nové divadelní adaptaci klasické komedie „Někdo to rád horké“ na Starconu 2014.Programové linie


Nabízíme Vám obsáhlý celovíkendový program rozdělený do těchto linií:

STAR-linie

Linie přednášek, diskusí a promítání, ve kterých se střetnou tři nejznámnější STAR díla, a to Star Trek, Stargate a Star Wars.

Seriálová linie

Linie, v níž se můžete dozvědět nejrůznější zajímavosti a informace o všech ostatních Sci-fi filmech a seriálech.

Animované seriály

To, že jsme dospělí, neznamená, že se nemůžeme dívat na pohádky.

Vědecká linie

Které prvky vědy ve sci-fi jsou reálné a které jen čistá fantasie? To se dozvíte v této linii.

Literární linie

Linie (nejen) o knižní Sci-fi.

Workshopová linie

Zde najdete workshopy, hry a soutěže protínající nejrůznější sci-fi fandomy.

Deskové hry

Nabízíme Vám hrami plnně zařízenou místnost, kde si můžete zahrát své oblíbené hry nebo objevit další.

Pochod fantazie

Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci-fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!

Divadlo

Někdo to rád logické TyJáTREK

Jaký byl začátek historické mise kapitána Archera bez přikrášlení historiků? Podařilo se mu dostát všem zásadám flotily, včetně genderové korektnosti? A co Vulkánci, mají to opravdu rádi logické? To a mnohem víc se dozvíte v naší nové divadelní adaptaci klasické komedie „Někdo to rád horké“ na Starconu 2014.

STAR linie

Vše, co jste chtěli vědět o Star Wars Povstalci, ale báli jste se zeptat Pavel "Darth Paulus" Klimeš

Seriál Star Wars Povstalci, který má na televizních obrazovkách nahradit Star Wars: Klonové války se k nám zlehounka blíží a postupně se také začíná odhalovat stále více střípků o ději a tématu. O novinkách i zákulisních informacích projektu poprvé více odhaleném na loňské Star Wars Celebration Europe, na New York Comic Conu, ale i v posledních týdnech na internetu, přinese informace tato přednáška.

Kánon ve Star Wars aneb O čem bude Epizoda VII? Pavel "Darth Paulus" Klimeš

Star Wars se jako jedno z mála dlouho existujících univers pyšní tím, že nikdy nebyly (a snad nikdy nebudou) rebootovány. Ovšem zda mají všechny filmy, seriály, knihy, komiksy a hry stejnou úroveň "pravdivosti" je věc zcela jiná. O systému kanoničnosti, nejznámějších případech tzv. retconů a jakým způsobem to všechno ovlivní nové Star Wars filmy poskytne představu tato přednáška.

Rebel Legion - Star Wars kostýmy Karel Černý

Přijďte se podívat na kostýmy kladných hrdinů Hvězdných válek a dozvědět se něco o tom, k čemu všemu je lze využít. Také zjistěte, jak funguje kostýmová organizace Rebel Legion a co v České Republice její členové již několik let podnikají!

Star Wars: Edge of the Empire RPG Karel Černý

Nový počin od Fantasy Flight Games pod licencí Star Wars přináší do naší galaxie jedinečné dobrodružství. Co je to SW: EotE RPG, jak funguje, v čem je nová a co nabízí? To vše a ještě víc se dozvíte právě zde.

Armin, Kitty, René a CzechTREK 2014 Samuel Thorn

Co předcházelo CzechTREKu 2014 a co následovalo? Kam se naši hosté vydali, co viděli, co prožili… Přijďte a uslyšíte… a možná i uvidíte. :)

Střípky z Nimoye Tai

Střípky, ukázky a informace, které se už nevešly do ostatních mých přednášek z chystaného cyklu „Nimoy Collection“. Ne proto, že by šlo o materiál nezajímavý či přebytečný, ale zkrátka proto, že do jedné klasické přednášecí hodiny se víc jak 60 minut mluvení s ukázkami nevleze a nevleze! :-)

Rakve na nožičkách Potan

Už samotný název Hvězných válek napovídá, že toto universum potřebuje množství válečné techniky. Většina z nich je však smrtícím strojem spíše pro své posádky - přijďte se podívat na přednášku, kde si ukážeme vozidla, u kterých museli jejich designéři šňupat koření s nadrcenými smrtičkami.

Bohové musí být šílení Dave

Blahoslaveni budiž Ori. A nechť jsou všechna jiná božstva upálena ve věčných ohních. Na dnešním menu jsou: Antici, Asgardi, Goa´uldi, Vorloní a Stíny, především však Q. Aneb proč máme rádi v seriálech (ne) přemožitelná božstva.

Střet kultur v SG a ST Tar-ara Istandil

Co se stane, když naši hrdinové narazí na kulturu, která funguje jinak než ta jejich? Když je postavena na jiných principech a platí tam jiná pravidla, která jsou občas v rozporu s morálním cítěním našich hrdinů, kteří přece ví, jak by měla slušná společnost vypadat. To je přece něco úplně jiného, než kdyby k nám přišli hrdinové z jiných světů a tvrdili by nám, že to máme špatně.

Sekce 31 v knihách a ve fanfilmech Praotec trekkie

Sekce 31. Záhadná organizace, jednající údajně v zájmu Federace a často používající metody krajně pochybné. Její činnost i představitele jsme viděli v seriálech Enterprise a Deep Space Nine, objevuje se však i v knižních zpracováních, zejména v samostatné sérii věnované této tajné službě a v románech z pozdější doby. A její agenti občas působí i ve filmech tvořených fanoušky.

Pozor – přednáška obsahuje některé spoilery na knižní série, zejména Typhonský pakt a The Fall.

Sexualita ve Star Treku aneb umí být i mimozemšťané hambatí? cpt Grit du Alatriste

Jistě jste si všichni vědomi lechtivějších scén v našem oblíbeném seriálu, co takhle zjistit víc? Jistě všichni víte, že i mimozemšťané umí být hambatí. Jaké mají namlouvací rituály? Jak se k sobě chovají? Pokud vás toto téma zajímá, budu se na vás těšit.

Večer s kytarou cpt Grit du Alatriste

Přijďte se pobavit a zazpívat si melodie známé i neznámé, Startrekovské i z jiného soudku. Nástroje všeobecně vítány.

Co dokáže měňavec Iconer

Měňavci, nebo lépe Zakladatelé jsou zajímavé bytosti. A spoustu toho dokáží, ale nejsou všemocní. Nejvíc toho asi víme o konstáblu Odovi. Povím vám něco o jejich omezeních a pak se v ukázkách podíváme na to, čeho jsou schopní.

Papírová flotila Vendula Brunhoferová

Vlaštovky jsou sice prima, ale na internetu se válí tolik krásných papírových modelů ke stažení. Pojďme se jimi trochu probrat!

Jak se dělá nekomerční amatérský dabing Fénix ProDabing

Dabujeme hlavně hry, seriály a filmečky, které se s velkou pravděpodobností nedočkají oficiálního dabingu. Často jsou to tituly, které si dabing zaslouží, ale nedostali ho, nebo tituly o které nám píší fanoušci nejčastěji.

Na STARconu představíme náš dabing krátkých Star Wars fan filmů, představíme naši dabérskou skupinu a povíme něco o náboru nových dabérů a zvukařů do skupiny. Dále máme připravené video o dabování jako takovém. V krátkosti seznámíme diváky s informacemi o tvůrcích seriálu Troopers - College Humor. Promítneme několik dílů seriálu.

V případě, že v závěru zbyde čas, můžeme představit i video s dabingy her - herní promo 2013. Pokud by čas nezbýval, najdou naši diváci video na našich webových stránkách: www.fénixprodabing.cz, stejně tak jako filmové promo video s ukázkami naší další práce.

Odkaz na Troopers. Seriál vydáváme na Youtube se souhlasem autorů. Seriál má momentálně 22. dílů. Seriál je sledován i na StarWars.cz.

Star Trek z pohledu ekonomie Jan "Wolverine" Neuman

Po stopách ekonomie a ekonomického systému ve Federaci. Je takovýto systém vůbec možný, fungoval by a dalo by se jej přirovnat k něčemu co známe z dnešní doby? Na tyto i další otázky se pokusí odpovědět tato přednáška. Tahle přednáška už byla na FFku a na Pragáči, tak nevím, jestli už jí většina lidí neabsolvovala.

Borgové, budete (ne)asimilováni Jan "Wolverine" Neuman

Víte o nich všechno? Přijďte se dozvědět více, nebo obohatit naše poznatky o vaše postřehy. V závěru můžeme prodiskutovat některé sporné momenty, prípadně všechno co vás bude zajímat.

Seriálová linie

Psychologické fenomény v Battlestar Galactica Petra Štarková

Něco málo o tomto seriálu z psychologického hlediska, rozbor mentálních kvalit cylonů zvláště.

Představení programu petrSF

(Ne)slavnostní zahájení a představení programu.

Torchwood fanfilm Rybinin

Seriálové tipy Geser

Už nevíte, na co koukat? Třeba právě Vám tato přednáška pomůže. Průřez žánry.

Úvod do Supernatural Kolikokoli

Supernatural (u nás jako Lovci duchů) je americký fantasy akční seriál stanice CW. Letos již běží 9. série, což jen potvrzuje výjimečnost tohoto seriálu. O čem, že to vlastně je? A vyplatí se na něj vůbec začít dívat?

Supernatural fan videa Kolikokoli

Fanouškovská videa o seriálu Supernatural (Lovci duchů). Shipy, crossovery, alternativní světy a spousta dalšího.

GIFování 101 Maruxs

Hýbající se obrázky vládnou Tumblru a internetu, tak se pojďme podívat na zoubek tomu, jak je z oblíbených scén vytvářet, a následně upravovat a šířit.

Andromeda aneb letem temným světem Adri, Dave, Rex

Seznamte se se světem Andromedy. Se světem kde hlavní záporák je samotná Temnota. Kde kapitán Dylan Hunt má víc žen na  než je zdrávo. Seznamte se s Tyrem Anasazim. Nitcheánem, který se nebojí nosit síťované tílko v kombinaci s velkou bouchačkou. Poznejte Harpera - zakomplexovaného nerda s spasitelským syndromem,Trance Gemini - dokonalou manipulátorku užívající si života. A samozřejmě Andromedu Stoupající - loď, která má stále PMS.

Almost Human Amyee

Jedna z výborných seriálových novinek loňského podzimu odehrávající se v budoucnosti plné sci-fi vychytávek a robotů, uvádí stanice Fox... V hlavní roli Karl Urban. Pustíme si první díl a zmíníme pár důvodů, proč musíte sledovat zrovna tento seriál.

Šílené britské seriály Arvinej

Znáte britský sitcom? A britský humor? Angličani mají spoustu seriálů, které přetékají šílenostmi. A není řeč jen o geniálních, ale už trochu ohraných legendách Black Books či IT Crowd. Kultovní britští scénáristé a herci toho stvořili ještě mnohem víc.

Tajný Agent Sterling Archer Kapitán Jack

Co dostanete, když zkřížíte Jamese Bonda a Arrested Development? Tuhle geniální šílenost. Nejvtipnější animovaný seriál poslední doby plný tajných agentů, přestřelek (slovních i otherwise), humoru a nechutností. Představení seriálu, specialitky, detaily a narážky, které by vám jinak mohly uniknout a když zbyde čas, tak i epizoda.

Proč koukám na Let's playe? galbovka

Poslední dobou se na conech stalo ze slova "Minecraft" urážka a "Let's play" slouží místo sprostých slov. Skutečnost je ale úplně jiná. Pokusím se vám vysvětlit, proč koukání na let's playe a nedej Bože na let's playe Minecraftu není tak hrůzostrašná činnost, o které si šeptají dinosauři nad pivem. Ono to vlastně není o tolik jiné, než koukat na seriál!

Hudební sci-fi poznávačka E-Wan

Rádi soutěžíte a není vám úplně cizí filmová hudba? Myslíte si, že podle hudebních ukázek poznáte melodie a znělky z těch nejslavnějších sci-fi filmů a seriálů? Pokud ano, přijďte si zasoutěžit o krásné diplomy a zajímavé ceny.

Typické a atypické shipy v Sherlockovi Kate

Jaké jsou obvyklé a naopak nejkurióznější shipy v seriálu Sherlock od BBC? Aneb od Johnlocka ke knírku Haroldovi a žiletce.

Craig Ferguson miki

Craig Ferguson je skotsko-americký komik, který už 7 let oslňuje americké publikum ve své Late Late Show. Proč jednou málem skočil z Tower Bridge, proč přišel do Ameriky a jaký je jeho oblíbený seriál?

Vychytávky z TV Marty McFly

V televizi nejsou jen telenovely! Pod nánosy hlušiny se občas zaleskne zrnko zlata. Vyrejžoval jsem za vás tyto drobné poklady, které vám určitě unikly. Drobné vychytávky z conů, sci-fi, fantasy, ale i zajímavosti odjinud.

Camea Stana Lee Marty McFly

Slavný tvůrce comicsů a duchovní otec těch nejslavnějších postav vydavatelství Marvel se pravidelně objevuje ve filmech o „svých“ postavách. Pokud jste si těchto mikro výstupů nevšimli, máte nyní možnost seznámit se s „hereckou dráhou“ zakladatele moderního comicsu.

Slashy music videa Elirwen

Homoeroticke dusno na maximum!

Femslash music videa Alexka + MJ

Přijďte se trochu zahřát, nejen u srdíčka. Aneb holky sobě.

Literární linie

Top 20 comicsových postav Draug

Top dvacať mužských hrdinov zo svetových komiksov. Je lepší Capitain America alebo Batman? Koľko hrdinov z europskych koímiksov sa do výberu dostalo? O top hrdinoch rozhodovali československý komiksový fanúšikovia.

Report ze Shore Leave Twombly

Chcete se dozvědět jak probíhá taková samostatná cesta na Con do USA a následná honba po památkách? Přednáška nejen o scifi Conu Shore Leave v Baltimore ale také o různých military zajímavostech v USA, doplněná o spoustu fotek, videí a veselých historek.

Od fanfikce k románu Johnak & Tess

Je možné od fanfikcí přejít k profesionálním románům? Několika lidem se to už porařilo. Co nás fanfikce naučí a co se pak dá využít pro vlastní psaní? Liší se psaní vlastních příběhů hodně od psaní fanfikcí? Přijďte se o tom něco dozvědět.

Report z Honorconu Johnak & Sammael

Další reportáž z amerického conu. Johnak a Sammael se vydali navštívit Davida Webera a účastnili se prvního conu zaměřeného čistě na svět Honor Harringtonové – Honorcon. K tomu si také stihli prohlédnout letadlovou loď USS Yorktown, navštívili střelnici a prohlédli si Washington D.C. A domů přivezli spoustu fotek.

Vesmírné loďstvo pro autory sci-fi Johnak

Při psaní vesmírných bitev je vždycky třeba nějaké loďstvo. Ale vybudovat ho není tak lehké, jak se může zdát, hlavně pokud autor chce, aby mu to čtenáři neomlátili o hlavu. Tato přednáška se zaměří na to, co je potřeba vědět při vytváření vesmírného loďstva – jaká je naše strategická pozice? K čemu loďstvo potřebujeme? Jak by mělo operovat? Jak bude organizováno? A proč je to důležité?

Časopis Pevnost – co je nového? Josef Horký a kol.

Pevnost zažila za poslední rok mnoho změn – má nového majitele, nového šéfredaktora, nový design. Přijďte se podívat na přednášku a besedu s Obránci Pevnosti. Dozvíte se, co bylo a co se chystá.

Walker & Volf – Audio Vydavatelství Jiří W. Procházka

Prezentace audio vydavatelství. Nedávno se na trh dostala audioverze kultovní knihy Líheň od Miroslava Žambocha. Co dalšího se chystá v nejbližší době?

Jak se tvoří zápletka? – Beseda a autory Jan Kotouč, Julie Nováková, Vilma Kadlečková

Na literárním příběhu je dobré, když není úplně pitomý. Na této besedě se budou autoři zaměřovat právě na tvorbu zápletky, jak zpracovat příběh, který jde odněkud někam a jak ho převést úspěšně na papír.

Klišé ve fantastice – beseda Tereza "Temnařka" Matoušková

Klišé a nerealističnosti, se kterými se psavec a jakýkoliv další savec setká při čtení a psaní fantasy literatury. Dá se jim vůbec vyhnout.

Vývoj vojenské techniky v Honorverse Filip Malý

Píše se rok 1900 A.D. a na stanici Bazilišek fakticky začíná první Mantichorsko-Havenská válka. O pět let později začíná válka skutečně a invence velitelů začíná otevírá stavidla kvalitativních závodů ve zbrojení, které zcela přestaví pohled na válku. Jen málokterý autor nás dokáže přirozeně provést obdobím, kdy se celý jím vymyšlený svět mění po technické stránce. Změny v havenském sektoru popisované D. Weberem jsou však tak přirozené, že jsme si jich málem ani nevšimli. Přednáška přináší nejen soupis změn, ale i pokus o posání jejich příčin a důsledků.

Honorverse film, comics a hra - beseda

Společnost Evergreen chystá na rok 2017 film o Honorverse. V březnu 2014 vyšlo první číslo comicsu popisující děj prvního románu Stanice Bazilišek. Hra má vyjít také v březnu a o filmu zatím přicházejí hlavně concept arty, které většinu fanoušků nadzvedávají ze židle. Pojďte zjistit, co se zatím ví.

Vědecká linie

Prvky moderní kryptografie polopatě Jan Gruber (Zephram)

Rozvoj matematiky a počítačů umožnil některé věci dříve nevídané. Ne všechny možnosti moderní kryptografie jsou však využity. Obsahem přednášky bude názorné a praktické vysvětlení pojmů jako hashovací funkce, asymetrická kryptografie, zero-knowledge proof, digitální podpis, sdílené tajemství. Povíme si něco obezpečné komunikaci, šifrování dat, certifikátech, elektronických volbách, elektronické kryptoměně. Přednáška je částečně zamýšlena jako (nepovinný a nenutný) rozšiřující úvod k navazující přednášce o Bitcoinu.

Vládci loutek Lenka Příplatová (Jelena)

Všichni to známe, když se necítíme dobře, zůstáváme raději doma v posteli. Patogeni, ať už ti viroví, bakteriální nebo parazitičtí, na naše chování určitě vliv mají. Je to ale vždycky, stejně jako v případě nachlazení, pouze průvodní jev choroby způsobený tím, že nám není dobře, nebo jde o přímý záměr parazita? Jak moc sofistikovanémůže být takové ovlivnění? Dovedete si představit, že byste se v důsledku nákazy parazitem ráno zvedli z postele, a namísto do práce zamířili někam na kopec, kde byste v klidu čekali, až vás sežere nějaký predátor? Přesně to se stává mravencům nakaženým motolicí. U člověka je něco podobného téměř nepředstavitelné, přesto si to někteří vědci představit dokázali, hledali a našli. Na úrovni Heinleinových Vládců loutek možná naši parazitičtí manipulátoři dosud nejsou, přesto vás jejich loutkářské umění nejspíše překvapí.

Komplexně o Bitcoinu Jan Gruber (Zephram)

Co (všechno) je a čím může být decentralizovaná P2P kryptoměna Bitcoin. Informace o různých aspektech Bitcoinu a vyvracení některých dezinformací. Matematické, ideové i ekonomické základy Bitcoinu. Bitcoin jako měna, transakční systém, investice, životní filozofie, sociální fenomén. Srovnání s hotovostí, zlatem, virtuálními penězi, akciemi, pyramidovými hrami. Praktické ukázky included.

Mikrostruktura v každodenním životě Jarek Kopeček

Dlouhá léta pod pojmem inteligentní materiály propagujeme kovy s tvarovou pamětí, ale přiznejme si: svět je plný inteligentních nebo alespoň dosti dobře inteligentních materiálů, jejichž chování nás, alespoň po sedmi pivech, nepřestává udivovat. A když už to není přímo nějaké výstřední, nečekané chování, jako předvádějí ony kovy s tvarovou pamětí nebo alespoň neočekávaně uspořádaná a navíc elegantní struktura jakou můžeme pozorovat mikroskopem v perleti nebo prostým okem ve včelí plástvi, tak to může být i cena. Mnoho let si můžeme koupit za pár korun roli alobalu – hliníkové fólie o tloušťce 20 mikrometrů. Pomalu ve mně uzrála myšlenka představit pár věcí, které obyčejně známe, avšak bez pachuti každodennosti, leč s gloriolou slávy vyhrazené hvězdám obálek barevných časopisů na křídě. Ale nezapomínejte, že je to verze 1.0…

Počítače kolem nás David Hlinák (Dave)

Máte také po ránu pocit, že váš toastovač na vás něco chystá a kobliha to není? V tom případě budete příliš paranoidní. Ledaže… jste viděli až mnoho počítačů, co se zcvokly. Myslíte,že si v dnešní přetechnizované době můžete dovolit podceňovat varování z let minulých či budoucích?

Fantastické exoplanety Julie Nováková

Na literárním příběhu je dobré, když není úplně pitomý. Na této besedě se budou autoři zaměřovat právě na tvorbu zápletky, jak zpracovat příběh, který jde od někud někam a jak ho převést úspěšně na papír.

Mars One - kosmická robinzonáda jako reality show Pavel Vachtl

Nizozemská soukromá společnost Mars One připravuje kosmickou reality show, v jejímž rámci se má 20 lidí vydat po roce 2022 na cestu k Marsu. Po přistání na jeho povrchu tam založí malou základnu a zůstanou na Marsu až do konce života.

Umělé ostrovy ve vesmíru Petr Tomek

Kolonizace volného prostoru je lákavá myšlenka, znamená to ale, že si své nové světy musíme nejprve postavit.

Animované seriály

Top animované filmy 21. století D-Tox

Přijďte se podívat na nejlepší díla jednadvacátého století toho nejvíc epického žánru = animovaných filmů.

TNMT D-Tox

Silné, rychlé a pizzu konzumující mocné želvy. Pojďte poznat co s nimi souvisí, jak vznikly, jak nás ovlivnily a kam jejich osud směřuje.

Šílené animáky Clover

Jako malé děti jsme je zbožňovali. Jako dospělí lidé jsme v šoku a říkáme si – co proboha tvůrci brali, když to tvořili? Přehled nejšílenějších dětských cartoonů u kterých budete nechápat. A stejně je milovat.

Miluj svého antihrdinu Clover

Drsní, hlášky házející antihrdinové se na nás usmívají z komikových stránek, zatímco stojí na mrtvolách svých nepřátel v objetí sličné dívčiny, případně odjíždějí na motorce do západu slunce. Přehled nejznámějších, nejzajímavějších antihrdinů komixového světa a proč je milujeme.

Fenomén My Little Pony Clover

My Little Pony: Friendship is Magic se světem šíří jako nová forma ptačí chřipky. Jen málokdo je dost silný, aby kouzlu poníků odolal a svět je rozdělen na dva tábory jejich příznivců a zarytých odpůrců. My Little Pony tu však bylo dávno před Twilight, Rainbow Dash a jejich partou. Co bylo a jak to vypadalo před FiM? Co nutí dospělé milovat animák pro malé holčičky?

Vesmír studia Pixar Mates

Každý z nás má rád pohádky a ty od Pixaru zvlášť. Ale víte, že všechny Pixarovské pohádky existují v jediném známém vesmíru? Chcete-li se dozvědět více, o osudech pohádkových hrdinů v tomto vesmíru, pak vás sradostí na této přednášce přivítám.

Samurai Jack Dasher

Přemýšleli jste někdy, co by se mohlo stát, kdyby se samurai z feudálního japonska dostal do budoucnosti? Do budoucnosti ovládané starodávným démonem, kterého přísahal porazit? Na této přednášce Vás seznámím se seriálem, který z této premisy vychází a, který se může pochlubit nejen zajímavým příběhem, ale také stylem vyprávění a kresby, kterou u jiného seriálu neuvidíte.

Avengers Dasher

V dnešní době jsou Avengers masově populární díky jejich celovečernímu filmu. Možná patříte mezi fanoušky, kteří by se rádi dozvěděli něco více o jejich oblíbených postavách a jejich světě, ale nechce se Vám pročítat tuny komiksů, aby jste si udělali představu. V tom případě jsou Earth's Mightiest Heroes seriál právě pro Vás.

Chcete být milionářem? * Aldor

Soutěž pro každého, kdo chce dokázat, že se v animované tvorbě vyzná lépe než všichni ostatní. A také pro ty, kteří na přednáškách nespí a zuřivě si dělají poznámky :)

* vlastníkem zajímavé ceny?

Pohádkový večer Tessík

Pohádka, vyčůrat a spát. A nezapomeňte si vyčistit zoubky.

Pohádkové ráno Tessík

Jistě jste jako děti o víkendu vstávali již v sedm ráno, abyste stihli všechny pohádky, proč si tedy ráno opět nezpestřit pár seriály, ale tentokrát nemusíte být vzhůru zbytečně brzy.

Workshop linie

Sci-fi omalovánky Amyee

Omalovánky workshop aneb hodinka příjemné relaxace! Přijďte si vybarvit obrázek se sci-fi tématikou z vašich oblíbených filmů a sérií. Papírů a obrázků bude dosti pro každého.

Rychlé rande mezi Geeky Rubios

A je to tady! Geek se prý těžko seznamuje a tak vám některým pomůžu díky akci "Rychlé rande mezi Geeky". Poznáš 10 lidí opačného pohlaví a s každým si promluvíš 3 minuty. Tenhle čas stačí k tomu abyste o sobě zjistili to podstatné. Pokud ti naopak druhý člověk vůbec nesedne tak jen přečkáš 3 minuty a je pryč. :) Přijď se seznámit! Ale rychle, kapacita je omezena - 10 geeků a 10 geek girls. Zápis u registrací. ;)

Taneční pana Darcyho Blanca

Nabízíme vám možnost přesunu časem i prostorem do nejvyhlášenější společnosti poloviny 19. století. Stará dobrá Anglie toho dala světu opravdu hodně. Například pravé gentlemany. Takové, kteří umí dámu provést tanečním setem a přitom lehce konverzovat. Ať už se chcete stát jedním z nich, nebo nějakého gentlemana okouzlit, máte k tomu možnost v našich kontra-tanečních. Není třeba žádná předchozí znalost a vlastně ani příliš mnoho pohybového talentu (stačí alespoň lehký smysl pro rytmus).

Souboje na papíře Calwin & Kyra

Máte v povídce souboj? Váš kamarád šermíř se chytá za hlavu a vy pořád nevíte jak na to? Přijďte si poslechnout něco o zbraních, odkud si brát inspiraci, příkladech špatných soubojů v knihách a zkusit si nějaký ten krátký souboj napsat. Za parodování nepovedených soubojů neručíme.

Překládáme, tlumočíme, hrajeme si Blanca

…aneb ‚Chcete být překladatelem?‘ Nabízíme rychlokurz toho, jak si nezavařit mozek a nezamotat se mezi dvěma jazyky. Proč ne každý může a umí překládat všechno, proč Google translate není všelék, jak se překládají vtipy a jak se vytváří vtipy překladem (záměrně i nezáměrně). Bude i možnost zkusit si různé druhy překladů přímo na místě.

Digimon CCG Workshop Adrifinel

Přijďte si vyzkoušet v Asii nejoblíbenější sběratelskou karetní hru podle níž vzniklo slavné anime. Workshop je také spojen s turnajem pro začátečníky na nějž vám zapůjčíme balíky. Na výherce čekají hodnotné ceny.

Snídáme v Equestrian Wasteland StarWorkshop Team

V post-apo Equestrii je problém sehnat jídlo, které by bylo bezpečné. Radiace, jed, v lepším případě 200 let staré konzervanty. Pokud vás ještě nepřešla chuť, zveme vás na piknik na Junction R7 (budou i muffiny, Ditzy). Při snídani můžete nahlédnout do světa nejznámější a nejoblíbenější My Little Pony fanfikce všech dob, prostřednictvím fanartů a možná i nějaké hudby.

Představení Strítfestu 2014 Ondřej "Sniper" Flídr, Roman "Rejpal" Nikrmajer

Připravujeme pro vás novou akci zaměřenou na street art, tanec a žonglování a chceme znát váš názor! Pojďte se podívat co chystáme a říct nám, co by jste si představovali právě vy. Ovlivněte podobu nové akce, když můžete.

Je dračí doupě mrtvé? Morech

Legenda českého RPG už je nejaký ten rok na svete a svoje lepšie časy už má za sebou. je skutočne mrtvé, alebo ho ešte niekto hrá? a čo všetko sa dá hrať dnes? odpovede na tieto, ale aj ďalšie otázky o rolových hrách u nás i vo svete vám prinesie táto prednáška.

Začínáme s hrami na hrdiny Morech

Aké sú možnosti na trhu, kde hľadať informácie, aké nástrahy ponúka komunikácia s hráčmi a hlavne čo to vlastne sú tie RPG? tipy, triky a všetky informácie, ktoré ste hľadali a pár takých, ktoré ste nehľadali.

Korálkování Zuzka

Krátké setkání se spoustou korálků. Několik jednoduchých projektů s vlascem a jehlou - prstýnek, kuličky, síťování… A možná dojde i na drátkování.

Design raket pro začátečníky - aneb Jeb letí do vesmíru Dragon Lord

Seznámení s populárním simulátorem vesmírných letů Kerbal Space Program a tutoriál o tom, jak postavit raketu schopnou havarovat i na cizím kosmickém tělese.

Deskové hry

Dust Tactics

Druhá světová válka se zvrtla. Znepřátelné strany objevily mimozemskou technologii a teď se na bojišti prohánějí obří roboti. Přijďte si vyzkoušet figurkovou hru, k níž nemusíte pořizovat velké armády. Jednoduchá pravidla a možnost zahrát si i s nenabarvenými modely, které nevypadají rozhodně zle, jsou hlavní přednosti této taktické hry.

The Spoils

The Spoils je sběratelská karetní hra plná násilí, krve, zvráceného humoru, sexu, krve a dalších věcí nevhodných pro děti mladší 13 let. Zaujali jsme vás? Výborně Hru si budete moci vyzkoušet v deskoherně v sobotu. Pravidla pochopíte během 10 minut.

RPG a konverzační hry: vyražte za dobrodružstvím

Pod vedením zkušeného vypravěče si vytvoříte sympatické smyšlené postavy a prožijete s nimi napínavý příběh. Máte rádi fantasy, sci-fi nebo si chcete zahrát červenou knihovnu? Vše je možné! Na Starcon jsme pro vás vybrali jednodušší a kratší hry.