Anotace

Anotace postupně doplňujeme…

STAR linie

Artušovské legendy v SG Tar-ara

Kdo byl, dle legend, Artuš, Merlin, co byl Svatý Grál a další prvky? Porovnání příběhu legend s příběhy postav, předmětů a událostí ve Stargate. Je to jen shoda jmen nebo lze najít i něco málo podobností?

Czech Garrison za hranicemi Czech Garrison

Jak jistě víte, Czech Garrison je české zastoupení mezinárodní organizace 501. Legie, která sdružuje lidi s kostýmy záporných postav ze Star Wars. Zde si budete moci vyslechnout příhody našich členů z cestování po zahraničních akcích.

Fortescue kvíz Petra Sukeníková

Smršť otázek z Bradavic, předaleké galaxie, bájného města Atlantidy a Západozemí. Dokaž, že jsi nejskalnější fanoušek fantastiky a získej nehynoucí slávu na Fortescue kvízu, STARcon edice!

Christopher Pike, známý i neznámý Jakub Marek

Kdo je Christopeher Pike, historicky první kapitán slavné Enterprise? Kým býval před Enterprise? Před Discovery? Vyrovná se věhlasem Kirkovi? Jakou úlohu sehrál ve Spockově životě? A jak to vlastně bylo s tím Talosem IV? Odpovědi na tyto i jiné otázky v jediném balení zde, na této přednášce.

Inspirace Star Trekem v moderní hudbě Masha Yar

Kam až obvykle zacházejí oblíbení hudební interpreti na cestě do míst,kam se dosud nikdo nevydal?! Udělejme si ten výlet s nimi a možná potkáme i Raumschiff Edelweiss!

Nejen Roddenberryho Andromeda Jana Kolářová

Stručná připomínka sci-fi seriálu z přelomu tisíciletí podle námětu G. Roddenberryho s lehkým zamyšlením o podobnostech a rozdílech s vesmírem Star Treku.

One Trekkie show Grit Du Alatriste

Jaký je život jednoho či mnoha trekkies? Zábavné příhody ze života mého, tvého, to máš fuk. Přijďte si popovídat a pobavit se.

Pazaak: BlackJack Staré republiky Voltter

Někteří si jen chtěli vydělat pár kreditů, jiní mu propadli na celý život. Pazaak nebyl jen obyčejnou karetní hrou, v některých sektorech určoval koloběh tamního života a smrti. Zkusíte své "štěstí" v turnaji s reálnými protihráči?

Proč jsou Ferengové nejlepší rasa? Orfanik

Xenofobní, šovinistiští a chamtiví skřeti, ano tak je známe, ale jací jsou opravdu? Ferengové nejsou tím, čím se zdají být. Možná je to rasa s vůbec největším potenciálem v celém Star Treku, nebo alespoň v Deep Space Nine.

Senátor Jar Jar Binks se ztratil Tábory Fortescue

Zase!
My už ho znovu nehledáme, už je to po desáté! Nabízíme odměnu za jeho vypátrání, živého či mrtvého, najdete nás na chodbě se stánkem v přízemí. Hra probíhající v areálu školy.

Star Trek fanfilmy v ČR Victoria Elizabeth Walderon, Tereza Junová, Anna "Annie" Štefánková

Star Trek: Tajemná Odysea, Star Trek: Eskadra, Star Trek: Chybějící příběhy. Představíme vám dva nové fan filmové projekty a jeden, který právě v těchto dnech dokončujeme – premiéra je doslova za dveřmi. Přednáška vás zavede do zákulisí natáčení i postprodukce. Také uvidíte teaser, díky kterému nahlédnete do děje samotného filmu.

Stargate navždy Lina

Už nějaký ten čas jste Stargate neviděli? Už si nepamatujete, jak se jmenoval "Ten co sedí za oknem a otvírá bránu"? Ale přesto nedokážete zapomenout ten fajn pocit, když jste byli Vrátkaři? Tak se na hoďku stavte. Dáme si rychloopáčko a pokec.

Stavba armoru stormtroopera Bartoloměj "Bárt" Chalupníček

Hodně lidí si chce postavit nositelný armor stormtroopera, ale velká část těchto lidí si myslí, že to doma nejde zvládnout nebo že to musí stát 30 tisíc a víc. Přijďte se podívat, že ani jedno není pravda.

V druhé části přednášky se také dozvíte, jak si v domácí dílně lze vyrobit vlastní imperiální dělo v životní velikosti.

The Backstroke of the West Tess

Co se stane, když čínský překlad Epizody 3 proženete zpátky automatickým překladačem do angličtiny? Zjistíte, jak to vlastně ve skutečnosti bylo!

Večer písní Klingonských Grit Du Alatriste

Již tradiční večer plný písní ze zpěvníků scifi i fantasy tvorby. Písně k táboráku nejen z našich skvělých světů. Račte si vybrat, rádi hrajeme na přání. Nástroje různého druhu jsou vítány. Zároveň vás zvu na takovou oslavičku mého 30. roku života. Vítán je každý, kdo si přinese úsměv. Občerstvení a pití všeho druhu vítáno. Netoužím po žádných darech, postačí mi vaše společnost a spousta legrace, kterou zažijeme. Těší se na vás Grit a jeho Gritara.

Vzpomeňte na Alamo! František Novotný

Federace je ve válce s Dominionem a pohraniční stanice Deep Space Nine je v první linii boje. Přesto staniční šéfinženýr Miles O´Brien staví model pevnosti Alamo, aby mohl lépe připravit nový program pro simulátor s námětem obléhání této texaské pevnosti za války o nezávislost proti Mexiku v roce 1836. Bylo však Alamo skutečně pevností, jak se jeho obležení skutečně odehrálo a proč si šéf O´Brien asi vybral tento námět? Na to se pokusí odpovědět ve své přednášce František Novotný.

Vědecká linie

Atompunk a technologické utopie 20. století Pavel Vachtl

Ve druhé polovině 20. století rostly možnosti vědy a technologií raketovým tempem. Lidstvo zažilo nástup jaderného a kosmického věku, což pozitivně ovlivnilo autory sci-fi i společenských utopických koncepcí. V posledních 10 letech je pro odpovídající konceptuální, technologický a estetický prostor ražen název atompunk.

Ionizující záření v blízkém vesmíru Majk

Přednáška si klade za cíl seznámit posluchače s problematikou ionizujícího záření v blízkém prostředí Země a v meziplanetárním prostoru. Budou v ní diskutovány zdroje záření pocházejícího z naší hvězdné soustavy a z naší galaxie a také možnosti jeho detekce a ochrany lidských posádek i elektroniky před jeho účinky.

Jemný úvod do aerodynamiky Jaroslav Kousal

Obletíte rychleji Slunce nebo Pluto? Můžete v "tryskovém křesle" přeletět od Hubbleova dalekohledu k Mezinárodní kosmické stanici? Jak přesně musíte dodržet dobu chodu motoru, když chcete "na první dobrou" trefit Měsíc? Měli byste se v lodi na oběžné dráze bát skutečných gravitačních anomálií? Přiměřená trocha teorie a pár praktických rad pro vesmírné cestovatele.

Všechny lodě plují vesmírem Orfanik

Může se kapitán lodi z 18. století postavit za kormidlo vesmírné lodě? A nakolik má pravdu rčení "loď jako loď"? Čím jsou si blízké? Budeme si povídat především o navigaci a navigačních přístrojích, které najdete na palubách kosmických i námořních lodí.

Comics linie

Raypunk aneb příběhy z nemyslitelna Pavel Vachtl

Příšery z jiných dimenzí a světů, podivné paprsky, technologie a exotická silová působení jsou pro raypunk tím, čím je pára pro steampunk. Starodávné i současné výhonky tohoto žánru, včetně oblasti comicsové tvorby.

RPG linie

RPG: Creaking in the Dark

Představte si, že se na svých cestách na noc zastavíte v jedné vesnici, abyste nabrali sil. V tom ze sklepa hospody vyběhne zraněné dítě a zhroutí se na náměstí. Něco vám říká, že ho asi nepokousalo zplašené pivo v sudu. Vydáte se společně s dalšími dobrovolníky prozkoumat, co se ukrývá v hlubinách?

Systém: Dungeons & Dragons 5. edice, 1. úroveň, možnost výběru z předgenerovaných postav
Termín: Sobota, 13:00
Délka: 4 hodiny
Počet hráčů: 4-5
Doplňující informace: Určeno pro úplné začátečníky, ale hodí se předem znát pravidla.

RPG: Čas I Kroužek Dračí Doupě

Kouzelník, který se stal titánem, záhadně zmizel. To jediné, co drželo síly dobra i zla zpátky. Země zpustošená novým bojem zla a dobra po něm zbyla. Cesta dlážděná je krví, zlatem i kouzly. Stát se nesmrtelným je jen začátek.
Svět: Skaurul
Systém: vlastní
Délka: Neomezeně, krátká pauza po každé hodině hraní. Po zahájení hry v daný den již není možné se přidat.
Počet hráčů: Neomezený
Doplňující informace: I pokročilí hráči jsou zde začátečníky. Hra pro kohokoliv, postavy společně vytvoříme.

RPG: Čas II Kroužek Dračí Doupě

Kouzelník, který se stal titánem, záhadně zmizel. To jediné, co drželo síly dobra i zla zpátky. Země zpustošená novým bojem zla a dobra po něm zbyla. Cesta dlážděná je krví, zlatem i kouzly. Stát se nesmrtelným je jen začátek.

Svět: Skaurul
Systém: vlastní
Délka: Neomezeně, krátká pauza po každé hodině hraní. Po zahájení hry v daný den již není možné se přidat.
Počet hráčů: Neomezený
Doplňující informace: I pokročilí hráči jsou zde začátečníky. Hra pro kohokoliv, postavy společně vytvoříme.

RPG: Po stopách starých mistrů

Skupině mladých rytířů Jedi se dostane do rukou informace o lokaci holocronu z dob Staré republiky. Neví ale, že je čeká nebezpečná cesta skrze lokace a události Sithských válek ze které se nemusí vrátit.

Svět: Star Wars EU
Systém: Star Wars RPG D20
Délka: 4 hodiny
Počet hráčů: 4-5
Doplňující informace: Určeno pro kohokoli kdo má chuť zažít dobrodružství ze světa Star Wars

RPG: Red Shirts Assemble! I

Volba ze dvou dobrodružství - postapo/sci-fi, tvorba nebo přednastavené postavy.
Systém: Dark Heresy
Svět: Země/Uranus
Termín: sobota 10:00 a 19:00
Délka: 2-6 hodin
Počet hráčů: 4-6
Doplňující informace: Určeno alespoň trochu rpg políbené hráče.

RPG: Red Shirts Assemble! II

Volba ze dvou dobrodružství - postapo/sci-fi, tvorba nebo přednastavené postavy.
Systém: Dark Heresy
Svět: Země/Uranus
Termín: sobota 10:00 a 19:00
Délka: 2-6 hodin
Počet hráčů: 4-6
Doplňující informace: Určeno alespoň trochu rpg políbené hráče.

RPG: Waterdeep Loki

Jedno z největších měst v celém Faerûnu je honosným domovem mnoha mírumilovných měšťanů z nejrůznějších ras a vrstev.

Pod tímto velkolepým městem se ale rozkládá jiný svět. Hluboký dungeon známý jako Undermountain, postavený šíleným čarodějem Halasterem.
Zde Halaster staví do cesty vlezlým dobrodruhům smrtelné pasti a ty nejděsivější z monster. V jeho temných chodbách čeká na většinu zoufalých hledačů pokladů jen smrt.

Navzdory Podhůří se ale obyvatelé Waterdeepu vždy cítili bezpečně. Protože i když vstoupit do podzemí bylo jednoduché, jen málokdy se z něj něco dostalo ven.

To se ale právě změnilo…

Systém: DnD 5e, “Worlds greatest role-playing game”
Délka: 4 hodiny
Počet hráčů: 4
Doplňující informace: Potřebujete čas a náladu, zbytek bude na místě.

Akční scéna

Beseda o díle Davida Webera a fanklubu BatCruRon39

Chcete se dozvědět, co je náš fanklub zač? Zajímá vás dílo Davida Webera? Slyšeli jste o Honorverse, ale nejste si jistí, co si pod tím představit? Pak právě pro vás je naše beseda!

Boarding Action HMS Phantom Group

Vstaňte na chvíli od knihy a proměňte se na okamžik ve svého oblíbeného akčního hrdinu/hrdinku. Popadněte NERFku a vyrazte s námi obsadit nepřátelskou loď. Zbraně (NERFku) je třeba donést vlastní. Něco málo bude i k půjčení.

HMS Homer: To Boldly Go Radek "Flash" Bělina

Od slavnostního spuštění nové lodi uběhly 2 měsíce, co se stalo nového a co všechno plánujeme. Přednáška o tom, kdo je kdo, co všechno tomu předcházelo a beseda, co nového Honorverse fandomu může HMS Homér přinést. Pojďte se zapojit a vydat se odvážně tam, kam se ještě nikdo nevydal.

Lightsaber Team Tess

Otevřený trénink. Zkuste si takové malé, jednoduché mávání světelnými... um tak dobře, dřevěnými meči.

Slavnostní ceremonie 39. eskadry 39. eskadra

Jako již tradičně, i letos se bude na Sconu konat ceremonie předání vyznamenání pro členy 39.eskadry. V rámci ceremonie budeme probírat i plány pro příští rok, nadcházející akce a samozřejmě nebude chybět tradiční dort a rolling pods.

Voyageráda TyJáTREK

Frajírkovští makisté a disciplinovaná hvězdná flotila mají opravdu pramálo společného. Když se však obě skupiny ocitnou doslova na jedné lodi, navíc desítky tisíc světelných let od domova, nezbude jim, než začít spolupracovat. A když do celé situace vstoupí láska, je všechno ještě složitější. Dokáží k sobě indiánská nespoutanost a borgská dokonalost najít cestu? Čekají vás časové paradoxy, deltaplán v akci, spousta písní i tanců.


Přihlaste se ještě dnes a získejte slevu na vstupném.