Přátelé, kamarádi!

Letos v březnu se sice osobně vidět nemůžeme, ale to nám nezabrání přinést Vám STARcon až domů prostřednictvím služby Twitch.tv.

Více na stránce Novinky a aktuality

Dávejte na sebe pozor, myjte si ruce a síla s vámi!

Program

Váš program na STARconu?

Chtěli byste udělat na STARconu přednášku, workshop, soutěž, nebo jiný program? Tematické okruhy jsou Star Trek, Star Wars, Stargate, postapo, steampunk, vědecké přednášky. Pokud ano, pak se nám určitě ozvěte.

Přednášející mají slevu 100 Kč na vstupném.

Napište nám

Programové linie

Níže naleznete seznam programových linií STARconu. Po kliknutí se Vám zobrazí přehled jednotlivých programů vč. anotace.

STAR linie

Výběr přednášek, diskusí a promítání o filmech, seriálech, knihách a hrách různých žánrů.

Vědecká linie

Které prvky vědy ve sci-fi jsou reálné a které jen čistá fantasie? To se dozvíte v této linii.

Postapo-steampunk linie

Zde si přijdou na své příznivci Postapo a Steampunku.

RPG linie

Přijďte si zahrát stolní hry na hrdiny ve stylu Dračího doupěte. Vydejte se za dobrodružstvím ve fantasy i sci-fi světech a vyzkoušejte si různé herní systémy s celou plejádou zkušených vypravěčů.

Akční scéna

Premiérové divadlo s písněmi i tanci s posádkou lodi USS Voyager, akční Boarding game s nerfkami i trénink se světelnými meči.

Pochod fantazie

Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci-fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!

Anotace pořadů

STAR linie

Beseda s Davidem Weberem – replay
Radek "Flash" Bělina

Nestihli jste navštívit Fenixcon? Chcete zažít atmosféru panelové diskuze se skvělým Davidem Webrem, autorem svět Honorverse, a dozvědět se co dalšího plánuje? Přijďte se podívat na záznam, který pro vás připravil HMS Homer!

27. 3. 2020 18:00 (1 h)

Poruchy simulátoru na Voyageru
Iconer

Povídání o děsivých potížích, které se v simulátoru často stávají a ukázky, jak je řeší naši hrdinové. Možná vymyslíme, jak by se dalo takovým problémům předcházet.

27. 3. 2020 19:00 (1 h)

Jak se Simpsonovi vydávají tam, kam se dosud nikdo nevydal
Masha Yar

Tlouštík Homer, starostlivá Marge, rošťák Bart, učenlivá Lisa a mimino Maggie – přiznejme si na rovinu, kdo z vás by žluťáky ze Springfieldu neznal. Ve svých příhodách si často dělají legraci téměř z čehokoli, a neméně to platí i o světě Star Treku!

27. 3. 2020 22:00 (1 h)

Otázka symbiózy v SG a ST
Tar-ara Istandil

Tok'Ra a připojení Trillové - pojďme si prodiskutovat úskalí a výhody soužití dvou tvorů v jednom těle, jak se symbiotické vztahy liší a jak se na ně díváme z "lidského" hlediska. Vaše názory a příspěvky více než vítány (diskusní přednáška).

27. 3. 2020 23:00 (1 h)

Virální videa ve Star Treku
Kateřina "Lina" Jaňáková

I Star Trek  je materiálem pro zábavná virální videa.

28. 3. 2020 10:00 (1 h)

Choreografie světelných mečů
Tess

Od té doby, co do sebe můžeme sekat násadou na koště a dělat pusou "vžum" vznikly světelné meče. A co nejlépe si s nimi užít znamená předvádět nacvičené souboje. Mění se vybavení, možnosti a trendy. Nejlépe je to vidět v Lighsaber Choreography Competition. O čem je a jak v ní uspět?

28. 3. 2020 11:00 (1 h)

20 let se Star Trek herci v ČR
Martin "Samuel" Böhm

Již 20 let pro fanoušky vozíme na akce Star Trek herce zvučných jmen a jejich dabéry. Celkem proběhlo na 30 akcí, celkový počet hostů se blíží k 50 a určitě v této činnosti budeme pokračovat. Přiďte si s námi zavzpomínat na 20 let se Star Trek herci v ČR.

28. 3. 2020 12:00 (1 h)

Mandalorian
Jaroslav "Jorssk" Šálek

Na této přednášce a debatě probereme nový seriál, Mandalorianskou kulturu i to jak si takovou Mando zbroj vyrobit.

28. 3. 2020 13:00 (1 h)

Lower decks
Jiří "Dark" Jaňák

Každá posádka má své favority a vyvrhele. Červení praporčíci ale mají dost služby v područí nevýrazně vyrovnané posádky! Pojďme společně vybrat ty nejlepší z nejlepších kapitánů, jedniček a dalších důstojníků, kteří dnes a denně rozhodují o tom, kdy a jak opustíme toto slzavé údolí!

28. 3. 2020 14:00 (1 h)

SGU - Vesmírné sociální drama
Bílá Vrána

Universe je hodně jiný Stargate. Přijďte podiskutovat o tom, jaké byly postavy, co na tom bylo zajímavé a co nedávalo smysl.

28. 3. 2020 15:00 (1 h)

Neobvyklé formy cest čase ve Star Treku
Jakub Marek

Cestování časem patří ke Star Treku už od počátku. Avšak za 50 let existence si oblíbený seriál nevystačil pouze s tradičními dynamickými či fixními časovými liniemi a alternativními realitami. Sem tam nás scenáristé dokázali překvapit nezvyklými formami cestování časem od roztříštěných časoprostorů přes časové smyčky až po antičas. Pojďme si je připomenout v přednášce.

28. 3. 2020 16:00 (1 h)

Star Wars rekvizity v minulosti a dnes
Bárt

Zájímá Vás, jak byly vytvářeny rekvizity v době první triologie? Kdo vůbec vymyslel tyto rekvizity, jako je světelný meč, který je známý i lidem, kteří Star Wars nikdy neviděli. 

A jak se tyto rekvizity vyrábějí v současnosti? O tomto i mnoho jiném uslyšíte na mé nové přednášce.

28. 3. 2020 17:00 (1 h)

Jak to chodi v TRMN aneb TRMN 101
Darkrider a Torli

The Royal Manticoran Navy, aneb mezinárodní fanklub Davida Webera, pod který letošním rokem spadá i naše 39. eskadra. Jak to u nich chodí? Řetězec velení a další (ne)potřebné informace, které by vás mohly zajímat.

28. 3. 2020 18:00 (1 h)

Jak se natáčel Star Trek
Kateřina "Lina" Jaňáková

Vyprávění o tom, jak si J.J. Abrams trénoval natáčení Hvězdných válek na Star Treku. Jak měl odvahu přeobsadit Kirka a Spocka a jak se celá Kelvin time line objevila na stříbrném plátně.

28. 3. 2020 19:00 (1 h)

Ztracené scénáře Hvězdných válek
Tess

Jak se vyvíjel příběh Hvězdných válek od prvního konceptu až k podobě, jak ho známe z filmového plátna. Jak se měnil hlavní hrdina? Kdy se v příběhu poprvé objevily světelné meče a Síla? Jak se vyvíjela úloha Leiy? A jak se měnila role záporáků?

28. 3. 2020 20:00 (1 h)

Star Trek: Picard
Jan "Zephram" Gruber

Zajímavosti a detaily z nového Startrekového seriálu od CBS. Aneb mix toho, co mě zaujalo a čeho jste si při sledování možná nevšimli.

28. 3. 2020 21:00 (1 h)

Ukořistěná technologie v SG a její využití
Tar-ara Istandil

Kterak se lidem dostala cizí technologie do spárů a co s ní udělali... nebo neudělali.

28. 3. 2020 22:00 (1 h)

Slavnostní ceremonie 39. eskadry
39. eskadra

Jako již tradičně, i letos se bude na Sconu konat ceremonie předání vyznamenání pro členy 39.eskadry. V rámci ceremonie budeme probírat i plány pro příští rok, nadcházející akce a samozřejmě nebude chybět tradiční dort a rolling pods.

28. 3. 2020 23:00 (1 h)

Večer písní Klingonských
Grit Du Alatriste

Již tradiční večer plný písní ze zpěvníků scifi i fantasy tvorby. Písně k táboráku nejen z našich skvělých světů. Račte si vybrat, rádi hrajeme na přání. Nástroje různého druhu jsou vítány. Zároveň vás zvu na takovou oslavičku mých narozenin. Vítán je každý, kdo si přinese úsměv. Občerstvení a pití všeho druhu vítáno. Netoužím po žádných darech, postačí mi vaše společnost a spousta legrace, kterou zažijeme. Těší se na vás Grit a jeho Gritara.

29. 3. 2020 00:00 (1 h)

Klingon vs Jaffa
Grit Du Alatriste

Jaké jsou válečnické rasy dvou fenomenálních seriálů? Zajímá tě to? Přijď se tedy podívat, pobavit a poklábosit o nich.

Vědecká linie

Historie tarotových karet
Q'armilus

Odkud pochází tajemný soubor vykládacích karet obsahující známé karty jako Smrt, Ďábel nebo Viselec? Projdeme si historii vzniku tarotu jako hracích karet a jejich proměny na oblíbený věštecký nástroj. Seznámíme se s jejich různými podobami: Je libo tarot z období renesance, tarok od Salvátora Dalího nebo tarot s motivy Star Wars? Připraveno je také několik ukázek z filmů a seriálů, kde se tyto karty objevily.

Houstone, máme tu problém
Jiří "Dark" Jaňák

V dubnu 2020 uplyne padesát let od úspěšného neúspěchu programu Apollo, letu Apolla 13, poznamenaném výbuchem kyslíkové nádrže. Let Apolla 13 však nebyl jediným zádrhelem ambiciózního programu. Pojďme si společně zavzpomínat na horké okamžiky fascinujícího období, kdy se člověk odvážně pouštěl tam, kam se dosud nikdo nevydal.

Hrátky s Newtonem
Miloslav Špecián

Jaké měli naši předkové představy o uspořádání vesmíru a jak si vysvětlovali pohyb „světel“ po obloze? Na co přišel Newton? A jak to vše vypadá v počítačové simulaci? Ukážeme si desítky zajímavých případů, od slunečních soustav a komet, přes vícenásobné hvězdné systémy až po Klempererovy rozety a doslovný balet v aréně gravitace.

Kde, k čertu, všichni jsou?
Darth Zira a Tomáš Petrásek

Předpokládáme ve vesmíru výskyt jiných civilizací? Ale jak to, že jsme dosud nezaznamenali nic, co by jednoznačně jejich existenci prokazovalo? Nebo jiné inteligentní bytosti ve vesmíru neexistují? Co k těmto otázkám může říct současná astronomie, co biologie, co společenské vědy a jak to vidí sci-fi autoři.

Můžeme přežít kousnutí zombie?
David Černý

Personální identita v extrémních situacích.

Zombie jsou pozoruhodná a překvapivě různorodá stvoření. Některé jen tupě vlečou střeva v prachu ulic, jiné se halasně dožadují čerstvých lidských mozků, další jsou zase tak prozíravé, že si uchovávají své superhrdinské kolegy naživu, aby si z jejich těl mohly postupně odkrajovat kusy čerstvého masa. Ať už jsou ale zombie takové či onaké, všichni se asi shodneme na tom, že nikdo z nás se zombií stát nechce. Co to ale znamená stát se zombií? Jedná se o poměrně drastickou změnu, je to však změna, kterou můžeme přežít? Když se z Robina Kopeckého stane zombie, bude to stále on, Robin Kopecký, jehož vzhled se výrazně nezmění (mohl by si někdo myslet), posednou ho však nové a zcela nečekané choutky? Ve svém příspěvku se zamyslím nad otázkou, kdo vlastně jsme a jaké podmínky určují naši existenci v čase, tedy i nad tím, zda se můžeme stát zombiemi, roboty nebo myslí obývající virtuální svět.

Mythbusters na talíři
Jitka Brandejská

Co se jídla a kuchyně týče, existuje spousta "pravd". Ne všechno z toho ale platí. Zkusím vám něco z toho osvětlit.

Mýty a fakta o Bílé Hoře
Darth Zira

Možná jste se ve škole učili jako nepopiratelná fakta věci typu "na Bílé Hoře český národ skoro dokonal" a "po Bílého Hoře jsme tři sta let úpěli pod cizí nadvládou". Vzhledem k tomu, že letos uplyne rovných 400 let od této slavné bitvy, je konečně na čase podívat se realisticky, bez příkras i oblíbených obrozeneckých mýtů na to, jak to tehdy opravdu bylo. A to včetně událostí, které Stavovskému povstání předcházely i po bitvě na Bílé Hoře následovaly. Mimochodem, neměli bychom si ani o samotném tom povstání dělat příliš velké iluze, protože čeští stavové zbodali, co mohli. Velkou otázkou taky je, jestli se ta rebelie vůbec dala vyhrát. 

O původu chemických prvků ve Vesmíru
Michal Marčišovský

Tématem přednášky je původ a evoluce chemických prvků ve Vesmíru. První část se zabývá nukleosyntézou po Velkém Třesku, evolucí hvězd malé hmotnosti a v nich probíhajícími reakcemi termojaderné fúze a také procesy odehrávajícími se v jejich obálkách než se odeberou na hvězdný hřbitov s dalekosáhlými důsledky pro chemickou pestrost Vesmíru. Druhá část je věnována procesům v jádrech těžkých hvězd a jejich smrti.

Postapo-steampunk linie

Atompunk a naše pozitivní budoucnost
Pavel Vachtl

Atompunk je žánr, analogický kyberpunku a steampunku, který se odehrává ve světě, jenž se může nějak spojitě vyvinout z dnešního prostředí, na bázi zejména rozvoje jaderné energie a letů do vesmíru. (Tedy mnohem pozitivnějším směrem než často poněkud dystopický kyberpunk).

Indie má páru
Lucie "Sombra" Lukačovičová

Drby a špeky o Indii současné, historické i steampunkové -  a veselé historky ze psaní románu "Poslední bůh".

Parní magie
Františka Vrbenská

Co má společného steampunk a okultismus? Možná… 19. století? Pokud pomineme, že ten první má řádku směrů a subžánrů, a ten druhý zase prastaré kořeny, jisté souvislosti nalezneme. Vypravíme se napříč dějinami esoteriky předminulého (i minulého) století! A pak se podíváme se, jak autoři fantastiky nápaditě využívají motivy spiritismu a romantizované pseudovědy…

Podivné parní lokomotivy
Jiří Linhart

Parní lokomotivy nevypadaly vždy jen tak, jak je známe z dnešních muzeí. Konstruktéři zkoušeli všechno možné, aby jejich stroj byl lepší než ostatní. Občas se to povedlo, občas ne... A tato přednáška je věnována právě těm slepým uličkám vývoje.

Postapo a vlasy
Inka "Fírer" Šrédlová

Zběsilý hadry, zběsilý káry, zběsilý háro! Jak se z toho po návratu do civilokalypsy nezcvoknout a co teda s vlasy poradí Fírer z Napařené hlavy. Jak nevypadat ve vymazleným kostýmu jako degen, co se zapomněl podívat do zrcadla.  Typy a triky z praxe zkušené postapo kadeřnice a pár rad na co se fakt vykvajznout. Po 30 min. přednášce bude diskuze. Připravte si zvídavé dotazy.

Fírerka je ostřílená harcovnice na poli postapa a steampunku. Živí se jako kadeřnice a holička pražského kadeřnictví Napařená hlava. Žánrově se vždycky pohybuje někde na rozhraní, takže buďto postapo-steampunk nebo steampunk-postapo a podle toho ladí i vlasy. Odčesáno má i několik festivalů v obou stylech a na hlavě své vlastní i na hlavách zákazníků už vyrobila v podstatě všechno...

Postapo sporty a hry
Ertai

Kdo si hraje nezlobí a po pádu civilizace to platí dvojnásob. Souboje na život a na smrt, drsné závody aut i motorek, dystopický in-line rollerball a vrcholu všeho epický Jugger. Tak už aby to bylo!

Raypunk a vesmírný surrealismus
Pavel Vachtl

Raypunk je žánr, který se odehrává v prostředích, která se od našeho liší tak podstatně, že se nemohly z toho našeho spojitě vyvinout. Buď jde o principiálně cizí technologie, cizí životní formy nebo o principiálně jiné či podivné fyzikální či přírodní zákony příslušného (alternativního) světa. Prostě jde o výrazná porušení přediva běžné či myslitelné reality.

STEAMPUNK Co to je?
Petra Kamínková

Lehký úvod do světa steampunku. Co to je, jak ho poznáme, jak vznikl a co bylo dál, kam všude pronikl a kde se s ním můžeme setkat.

Steampunk na stole aneb Kdo si hraje, nezlobí
Tomáš Volný

V přednášce vás nechám nakouknout do světa moderních deskových her inspirovaných steampunkem, viktoriánskou anglii a horory H.P. Lovecraft. Můžete se těšit na steampunkové džentlmeny, Drákulu i Jacka Rozparovače a na konci na souboj s některým z mocných Prastarých.

Steampunková literatura
Martina "Zlyhad" Bellovičová

Letem světem historií literárního žánru od jeho praotců a zakladatelů až po nejnovější tituly z celého světa. Doporučení na nejlepší romány, komiksy i steampunkové encyklopedie a české překlady.

Steampunková literatura od A do Z
Martina "Zlyhad" Bellovičová

Steampunková literatura od A do Z ...nebo také od praotců Vernea a Wellse po horké letošní novinky, od Anglie přes Japonsko až po českou kotlimnu. Pojďte se mnou na výlet do alternativního 19. století a poslechněte si příběhy, v nichž figurují piráti prohánějící se na vzducholodích, šílení vědci se svými pokusy a neuvěřitelnými vynálezy, dobrodruzi setkávající se v Indii či Africe se starodávnou magií, viktoriánská šlechta a její intriky a zakázané lásky, lóže tajemných řádů, armády automatonů poháněných hodinovým strojkem, cestovatelé v čase, chiméry bojující v Londýnských slumech, počátky feminismu i první návštěvníci z Marsu.

Steampunkové vlasy
Inka "Fírer" Šrédlová

Fírer z Napařené hlavy prozradí, jak si co nejsnáze a nejefektivněji sladit vlasy s kostýmem. Jaké se nosily účesy ve Viktoriánské době, co si z toho vzít a co raději vynechat a hlavně - jak si to na hlavě vyrobit. Typy a triky z praxe, pár vychytávek jako bonus. Po 30 min. přednášce bude diskuze. Připravte si zvídavé dotazy.

Fírerka je ostřílená harcovnice na poli postapa a steampunku. Živí se jako kadeřnice a holička pražského kadeřnictví Napařená hlava. Žánrově se vždycky pohybuje někde na rozhraní, takže buďto postapo-steampunk nebo steampunk-postapo a podle toho ladí i vlasy. Odčesáno má i několik festivalů v obou stylech a na hlavě své vlastní i na hlavách zákazníků už vyrobila v podstatě všechno...

Svět Alenky v říši divů
Černá labuť

Století páry znamenalo revoluční změny v průmyslu, dopravě, v životním stylu, padla stará paradigmata a svět se stal víc materiálním a vědeckým.Duch člověka se osvobodil.Prostor dostal svět fantazie.

- kdo byl Lewis Carroll

-stručně obsah děl Alenka v říši divů a Za zrcadlem a co tam Alenka našla

-psychologický profil postav,souvislosti,poselství a umělecká inspirace

-svět Černé labutě inspirovaný říší za zrcadlem

-diskuze

Šperky a doplňky s ozubenými kolečky
Reny Gajdušková

Přijďte si vyrobit doplněk kostýmu nebo jen tak pro radost šperk ve stylu steampunk. Krajky, stužky, řetízky, ozubená kolečka, lebky, klíče korálky, vše k dispozici na místě. Příspěvek dobrovolný a rady a pomoc zdarma.

Tea Duelling
Pavel Brodský

Chci Vám představit oblíbenou zábavu Steampunkové komunity - čajový souboj. Dal jsem si práci s tím, že jsem prošťoural hlubiny internetu a s jistou dávkou autorské licence přeložil pravidla tohoto "vznešeného sportu" do češtiny. Zároveň na letošní rok, spolu s mým dobrým přítelem - spolupachatelem Danem Drechslerem, připravujeme i dárkovou sadu této hry...

Můžete se samozřejmě těšit i na ukázkový souboj a dárek pro odvážné dobrovolníky.

"Nechť tedy souboj započne!"

Viktoriánská Anglie - kolébka moderní fantastiky
Darth Zira

Považujete za praotce moderní fantastiky Julese Vernea? Velká chyba! Jeho romány jsou samozřejmě skvělé - a jejich filmová zpracování naším Karlem Zemanem ještě skvělejší (a taky steampunkovější). Ovšem pro pátrání po praotcích - a taky pramatkách - moderní fantastiky se musíme vypravit za kanál La Manche, neboli za Doverskou úžinu. 

Zhotov si svého steampunkového mazlíčka
Černá labuť
Zhotov si svého steampunkového mazlíčka

Budeme vyrábět z předmětů běžné potřeby, odpadu, kovových komponentů a symbolů charakterizujících steampunk.

RPG linie

Monster Con
Nord
Monster Con

Během své krátké kariéry lovců monster jste se setkali už s ledasčím. Zastavili jste řádění proradného mosteckého upíra, stanuli tváří v tvář ostravským vlkodlakům, nebo uvěznili slavnou košickou bludičku.

Na to, co přijde nyní, vás to ale ani zdaleka nepřipravilo. Tento víkend totiž budete v obležení stormtrooperů, Narutů, gejtařů a všelijakých dalších podivností. A mezi nimi skutečné monstrum.

První redshirt už zmizel. Je jen na vás, zda zachráníte zbytek. Jedno je však jisté: na tenhle con nikdo jen tak nezapomene.

Systém: Monster of the week

Svět: Česko

Počet hráčů: 4 - 6

Délka: 4 hodiny

27. 3. 2020 20:00 (4 h)

Poslední den Naděje
David “Dejv” Pekarik
Poslední den Naděje

Poté, co se Russ Jorden vrátil infikován facehuggerem, je kolonie Hadley’s Hope na LV-426 v opravdových problémech. Supervisor Simpson vyslal víc lidí, aby zjistili, co Jorden našel, ale vrátili se infikováni také.  První chestbuster, který se “narodil” a odsoudil Jordena k záhubě, odsoudil k záhubě i kolonii. Zmizel ve ventilaci a po nějaké době se k němu přidali i další. Lidé v kolonii začali mizet a panika se začala šířit. Inspekční tým Weyland-Yutani v tichosti začal připravovat k odletu raketoplán, zatímco zbytek kolonistů se ozbrojil vším, co bylo po ruce, a opevnil se ve spodních patrech kolonie, hledajíce bezpečí a naději v počtech. Nevědí, že naděje již není...

Systém: Alien: The roleplaying game

Svět: Alien universe

Délka: 4+ hodiny

Počet hráčů: 4-5

Doplňující informace: Jsou to Vetřelci.

27. 3. 2020 20:00 (4 h)

From Ashes (10:00)
Jakub “Tierce” Šindelář
From Ashes (10:00)

Po globální virové katastrofě se jakožto 3. generace přeživších vydejte objevovat zákoutí postapokalyptické pustiny.

Systém: Dark Heresy, light version 

Svět: Země

Délka: 4 hodiny 

Počet hráčů: 4-6 

Doplňující informace: Určeno pro kohokoliv. Pokud na druhé hraní bude stejná skupina z rána, budeme pokračovat v příběhu.

28. 3. 2020 10:00 (4 h)

RPG Skauraulen
Jan Štefka
RPG Skauraulen

Hrdinové, jakožto vyšší třída společnosti, která má to privilegium být oživena, jsou zde kýmkoliv, čím chtějí být. Otevřený svět s neomezenými možnostmi (od fantasy, postapo až po sci-fi technologie). Lze zde hrát i za rasy a povolání, které v běžném DnD/DrD hrát nelze.

Systém: vlastní kombinace pravidel z DnD5E, Pathfinder a Fate, přidaná byla vlastní řemesla, typy kovů, jinak uspořádané školy kouzel a elementy.

Svět: Skauraulen

Termín: od začátku akce do konce

Délka hry: průběžný systém příběhu, lze kdykoliv přijít a kdykoliv odejít

Počet hráčů: 2-9 (lze i více)

Určeno pro začátečníky i pokročilé. Každý si tu najde to svoje. Hra se odehrává v nově vytvořeném světě Lordem Edgarem, který pozbyl své lidskosti, aby rozdrtil zlo i dobro. Tímto krokem zapříčinil konec věčných válek a svět postavil tak, aby spřátelení byli u sebe blíže a znepřátelení mnohem dále. Avšak byl zrazen, cosi číhá ve stínech a postupně ničí to, co zbudoval.

28. 3. 2020 10:00 (14 h)

Goblini? Ne, děkujeme!
Zdeněk “Loki” Jechort
Goblini? Ne, děkujeme!

Womford. Jedna z mnoha malých vesniček, které bojují o svou existenci na březích řeky Dessarin. Učenci civilizace přezdívají této divočině zmrzlý sever. Málokdo by si vybral tak studené a nehostinné místo pro svůj domov. Jenom ti, kteří hledají nový život nebo se snaží uniknout tomu starému. Navzdory tomu prožili vesničané poslední zimu bez většího strádání a nyní se těší z brzké oblevy. Možná právě ta jim dává falešnou iluzi bezpečí, která se nerozpadá ani pod zprávami o nedaleké goblinské osadě…

Systém: Dungeons and Dragons 5e

Svět: Forgotten Realms

Počet hráčů: 4-5

Doplňující informace: Otevřené dobrodružství ze světa, o kterém toho bylo napsáno více než o Hvězdných válkách a Pánu prstenů dohromady, v systému World’s greatest roleplaying game.

28. 3. 2020 16:00 (4 h)

From Ashes (17:00)
Jakub “Tierce” Šindelář
From Ashes (17:00)

Po globální virové katastrofě se jakožto 3. generace přeživších vydejte objevovat zákoutí postapokalyptické pustiny.

Systém: Dark Heresy, light version 

Svět: Země

Délka: 4 hodiny 

Počet hráčů: 4-6 

Doplňující informace: Určeno pro kohokoliv. Pokud na druhé hraní bude stejná skupina z rána, budeme pokračovat v příběhu.

28. 3. 2020 17:00 (4 h)

Akční scéna

Madam Q
TyJáTrek

Jak by to vypadalo, kdyby bytost Q přišla jako žena? Nahlédněme na finále seriálu Nové generace tak trochu jinak. Zjistí dcera doktorky Crusherové, kdo je její skutečný otec? Přijďte se podívat a poslechnout si nesmrtelné melodie skupiny ABBA ve Star Trekovém hávu.

27. 3. 2020 20:00 (2 h)

Lightsaber Team
Tess

Otevřený trénink. Zkuste si takové malé, jednoduché mávání světelnými... um tak dobře, dřevěnými meči.

28. 3. 2020 14:00 (1 h)

Boarding action
HMS Phantom Group

"Kapitáne, nepřítel na palubě!" "Do zbraně, braňte můstek za každou cenu!" Přijďte zažít, jaké to je bránit vesmírnou loď před nepřátelskou invazí! Vezměte do ruky jednu z řady Nerfek a schovejte se za překážky v STARConové tělocvičně. Nebo se pokusíte probít až ke kapitánskému křeslu?

Šerm se světelným mečem
Prague Saber Academy - Michael Valkovič

Vyzkoušejte si, jak se dueluje se světelným mečem! Dozvíte se pravidla, základní pohyby a útoky tohoto nově narozeného sportu založeného na funkčním bojovém umění. PS: Nic není předem domluveno, záleží pouze na vaší hbitosti a pozornosti.