Programové linie

Níže naleznete seznam programových linií STARconu. Po kliknutí se Vám zobrazí přehled jednotlivých programů vč. anotace.

STAR linie

Výběr přednášek, diskusí a promítání o filmech, seriálech, knihách a hrách různých žánrů.

Vědecká linie

Které prvky vědy ve sci-fi jsou reálné a které jen čistá fantasie? To se dozvíte v této linii.

Postapo-steampunk linie

Zde si přijdou na své příznivci Postapo a Steampunku.

RPG linie

Přijďte si zahrát stolní hry na hrdiny ve stylu Dračího doupěte. Vydejte se za dobrodružstvím ve fantasy i sci-fi světech a vyzkoušejte si různé herní systémy s celou plejádou zkušených vypravěčů.

Akční scéna

Premiérové divadlo s písněmi i tanci s posádkou lodi USS Voyager, akční Boarding game s nerfkami i trénink se světelnými meči.

Pochod fantazie

Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci-fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!

Artemis

Staňte se i vy kapitánem hvězdné lodi, nebo bezpečákem, nebo pilotem, nebo…

Tržiště

Knížky, šperky, postavičky, hračky… přijďte a uvidíte.

Bufet

Ke každému správnému conu patří i občerstvení. :)

Anotace pořadů

STAR linie

Jak se Simpsonovi vydávají tam, kam se dosud nikdo nevydal
Masha Yar

Tlouštík Homer, starostlivá Marge, rošťák Bart, učenlivá Lisa a mimino Maggie – přiznejme si na rovinu, kdo z vás by žluťáky ze Springfieldu neznal. Ve svých příhodách si často dělají legraci téměř z čehokoli, a neméně to platí i o světě Star Treku!

1. 4. 2022 18:00 (1 h)

Poruchy simulátoru na Voyageru
Iconer

Povídání o děsivých potížích, které se v simulátoru často stávají a ukázky, jak je řeší naši hrdinové. Možná vymyslíme, jak by se dalo takovým problémům předcházet.

1. 4. 2022 19:00 (1 h)

Předobrazy válečnictví ze světa Hvězdných válek
Ondřej Crhák

Hvězdné války jsou jedním ze nejpopulárnějších sci-fi příběhů na světě. Galaxie, kterou nám představují se noří do různých válek a konfliktů, kde spolu často soupeří dobro a zlo. Vypravování válečného příběhu s sebou přináší vyobrazení války samotné, ale rovněž nám přibližuje podobu válečníků a válečnictví. Tvůrce tohoto fenoménu George Lucas se v počátcích této sci-fi ságy silně inspiroval japonskými samurajskými příběhy, ale i jinými světovými kulturami. Stále rozrůstající rozmanitý prostor fiktivní galaxie nám častěji dává na obdiv svou inspiraci v reálném světě. Kromě vizuální a hmotné kultury, která se projevuje mimo jiné i v podobě zbraní, je zdrojem pro válečnictví z tohoto světa i rovina hodnotová a filozofická. Zvláště pak koncept chrabrých a morálně pevných bojovníků, který je vlastní mnoha kulturám napříč přes celou planetou. Přednáška vycházející z probíhající výstavy Tváře války se pokusí rozkrýt a přiblížit předlohy, které se v Hvězdných válkách objevují.

1. 4. 2022 20:00 (1 h)

Klingon vs Jaffa
Grit Du Alatriste

Jaké jsou válečnické rasy dvou fenomenálních seriálů? Zajímá tě to? Přijď se tedy podívat, pobavit a poklábosit o nich.

1. 4. 2022 21:00 (1 h)

Hvězdné lodě ve Star Trek Online
Honza "PraotecTrekkie" Pavlík

Ve hře Star Trek Online můžete létat s řadou hvězdných lodí, známých z ST seriálů nebo zcela nových. Můžete ovládat obrovské dreadnoughty, lehké i těžké křižníky nebo třeba raketoplány, ať už federační nebo klingonské či romulanské. Vybrané typy těchto lodí uvidíte v přednášce.

1. 4. 2022 22:00 (1 h)

Ukořistěná technologie v SG a její využití
Tar-ara Istandil

Kterak se lidem dostala cizí technologie do spárů a co s ní udělali... nebo neudělali.

1. 4. 2022 23:00 (1 h)

Beseda s Davidem Weberem – replay
Radek "Flash" Bělina

Nestihli jste navštívit Fenixcon? Chcete zažít atmosféru panelové diskuze se skvělým Davidem Webrem, autorem svět Honorverse, a dozvědět se co dalšího plánuje? Přijďte se podívat na záznam, který pro vás připravil HMS Homer!

2. 4. 2022 09:00 (1 h)

Choreografie světelných mečů
Tess

Od té doby, co do sebe můžeme sekat násadou na koště a dělat pusou "vžum" vznikly světelné meče. A co nejlépe si s nimi užít znamená předvádět nacvičené souboje. Mění se vybavení, možnosti a trendy. Nejlépe je to vidět v Lighsaber Choreography Competition. O čem je a jak v ní uspět?

2. 4. 2022 10:00 (1 h)

Lower decks
Jiří "Dark" Jaňák

Každá posádka má své favority a vyvrhele. Červení praporčíci ale mají dost služby v područí nevýrazně vyrovnané posádky! Pojďme společně vybrat ty nejlepší z nejlepších kapitánů, jedniček a dalších důstojníků, kteří dnes a denně rozhodují o tom, kdy a jak opustíme toto slzavé údolí!

2. 4. 2022 11:00 (1 h)

Star Trek: Temný směr
Victoria Walderon

Přednáška Vás zavede na natáčení fan filmu z dílny Victoria fan film production, jde o oficiální Prequel k filmu Tajemná Odysea. Nahlédneme dějově rok před předání velení kapitánu Shelbyové. Samozřejmě o drama a situace vyhrocené až po okraj možností posádky i techniky, nebude nouze, jedná se opravdu o hodně akční snímek. Ukážeme nepovedené záběry z již natočených materiálů, a podíváme se na průběh natáčení. Rozhodně se máte na co těšit.

2. 4. 2022 12:00 (1 h)

Stargate a vojenská taktika reálných Tau'ri
Vilém Šváb Janeček

Víte, co je třeba CQB nebo FIBUA? Setkali jste se s pojmy jako opona či loupaní? Ne? A myslíte si, že SG týmy tyto pojmy a metody taktiky ovládají či používají? V tomto pořadu na tyto otázky najdete odpovědi. Ponořte se do světa reálného vojenství a posuďte, zda bylo využito SG týmy, a to napříč všemi galaxiemi. Pořadem Vás provede voják v Aktivní záloze. 

2. 4. 2022 13:00 (1 h)

Neobvyklé formy cest čase ve Star Treku
Jakub Marek

Cestování časem patří ke Star Treku už od počátku. Avšak za 50 let existence si oblíbený seriál nevystačil pouze s tradičními dynamickými či fixními časovými liniemi a alternativními realitami. Sem tam nás scenáristé dokázali překvapit nezvyklými formami cestování časem od roztříštěných časoprostorů přes časové smyčky až po antičas. Pojďme si je připomenout v přednášce.

2. 4. 2022 14:00 (1 h)

Czech Garrison 501st Legion

Czech Garrison je česká posádka celosvětové kostýmové organizace 501st Legion, která se zaměřuje na autenticky vypadající kostýmy záporných postav ze Star Wars. Dělají radost nejen na conech, ale také chodí do nemocnic za dětmi a věnují se charitativní činnosti. Chcete se dozvědět něco víc o této organizaci nebo plánujete vlastní kostým záporáka ze  Star Wars a chcete se k nim přidat? Přijďte a dozvíte se více.

2. 4. 2022 15:00 (1 h)

3D tisk – jak začít a čím tisknout
Bartoloměj "Bárt" Chalupníček

Zajímá vás 3D tisk a jeho využití pro cosplay? Přijďte a dozvíte se na jakých tiskárnách se dá dobře tisknout, jaké zvolit materiály pro jednotlivé projekty, kde najít data pro tisk a jaké chyby po mě určitě nemusíte opakovat.

2. 4. 2022 16:00 (1 h)

Oběžná dráha aneb punk ve Star Treku
Vixlaivant a FSFilm

Naše kapela je názoru, že vesmír je málo punkovej. Tak jsme si koupili vesmírnou loď a zkusíme s tím něco udělat. Mimozemšťané bojte se, Vixlaivant jde do vesmíru...

2. 4. 2022 17:00 (1 h)

Výstroj a výzbroj nejen SG-1
Tar-ara Istandil

Co nosí naši oblíbení hrdinové, jaké věci mají při sobě, co využívají a čím střílí. Využití kdy, kde a na co.

2. 4. 2022 18:00 (1 h)

Ztracené scénáře Hvězdných válek
Tess

Jak se vyvíjel příběh Hvězdných válek od prvního konceptu až k podobě, jak ho známe z filmového plátna. Jak se měnil hlavní hrdina? Kdy se v příběhu poprvé objevily světelné meče a Síla? Jak se vyvíjela úloha Leiy? A jak se měnila role záporáků?

2. 4. 2022 19:00 (1 h)

Virální videa ve Star Treku
Kateřina "Lina" Jaňáková

I Star Trek  je materiálem pro zábavná virální videa.

2. 4. 2022 20:00 (1 h)

SGU - Vesmírné sociální drama
Bílá Vrána

Universe je hodně jiný Stargate. Přijďte podiskutovat o tom, jaké byly postavy, co na tom bylo zajímavé a co nedávalo smysl.

2. 4. 2022 21:00 (1 h)

Slavnostní ceremonie 39. eskadry
39. eskadra

Jako již tradičně, i letos se bude na Sconu konat ceremonie předání vyznamenání pro členy 39.eskadry. V rámci ceremonie budeme probírat i plány pro příští rok, nadcházející akce a samozřejmě nebude chybět tradiční dort a rolling pods.

2. 4. 2022 22:00 (1 h)

Večer písní Klingonských
Grit Du Alatriste

Ahoj všichni, dlouho jsme se pořádně nepotkali a nezazpívali si ze zpevníčků jak Scifiózních tak normálních. Zvu vás tedy já i má Gritara na večer plný zpěvu, veselí a zábavy spojený s trojitou oslavou Gritozenin. 2 roky jsem neměl možnost tak to dáme 3 v 1. Kdo jde se mnou? Nástroje vítány. Doneste si co vám libo těším se na vás.

2. 4. 2022 23:00 (2 h)

Vědecká linie

Konspirační teorie
Jelena Lenka Příplatová

S konspiracemi se v posledních letech roztrhl pytel. Tedy ne že by se nevyskytovaly i v minulosti, všichni už jsme nejspíš slyšeli o fingovaném přistání na Měsíci, ovládání populace prostřednictím chemtrails, a očkování, které nás už mnoho desítek let smrtelně zabíjí. S nástupem covidu je to ale jakoby ještě výrazně horší, a napadení Ukrajiny Ruskem nám potom přineslo mnohá zajímavá odhalení i právě v konspiračních oblastech. Ale co si o tom všem myslí věda? Proč konspiracím podléháme, jak se šíří a v čem všem nás mohou ovlivňovat? To vše se dozvíte na přednášce, pokud nás tedy nezakážou. A protože je to v pátek náš jediný liniový program, bude-li zájem, můžete se pak zdržet k diskusi.

1. 4. 2022 18:00 (2 h)

LGBT+ světci v katolickém kalendáři
Terezie "Allarin" Kartáková

Když se podíváme, jak se dnešní církevní hodnostáři vyjadřují o LGBT+ menšinách, zdálo by se, že koexistence je nemožná, stejně jako být zároveň gay a věřící. Ale bylo to tak vždycky? Co se o tom reálně píše v Bibli? A existuje patron lesbických vztahů? Na tyto i další otázky si zkusíme odpovědět při procházení zajímavých detailů ze životů známých i méně známých světců, z nichž by dnešní „obránci tradičních hodnot“ možná padli do mdlob.

2. 4. 2022 11:00 (1 h)

Jaké to je být Borg?
Věra Oravová

Děsí Vás tato rasa ze Star Treku? Borgové jsou již mezi Vámi. Lidé, kteří ze zdravotních důvodů využívají implantabilní technologie. Přijďte si na přednášku poslechnout, jaké je slyšení se sluchadly a jaké je žít s implantátem, který podporuje Vaše srdce. Přednáší uživatelka sluchadel a implantovaná pacientka.

2. 4. 2022 12:00 (1 h)

Houstone, máme tu problém
Jiří "Dark" Jaňák

V dubnu 2020 uplyne padesát let od úspěšného neúspěchu programu Apollo, letu Apolla 13, poznamenaném výbuchem kyslíkové nádrže. Let Apolla 13 však nebyl jediným zádrhelem ambiciózního programu. Pojďme si společně zavzpomínat na horké okamžiky fascinujícího období, kdy se člověk odvážně pouštěl tam, kam se dosud nikdo nevydal.

2. 4. 2022 13:00 (1 h)

Oběti špatné vědy v medicíně
Jaromír Šrámek

Náhlé a neočekávané úmrtí kojence je pro postiženou rodinu tragédie. Tragédie, která se může přihodit. Syndrom náhlého úmrtí kojenců je navíc tragédie, jejíž podstata dosud není plně objasněna. Snaha najít vysvětlení vedla v minulosti ke konstrukci řady hypotéz o příčině smrti. Hypotéz často podložených nanejvýš tak silou akademického postavení autora příslušné hypotézy. Špatně zdůvodněné hypotézy pak stály u zrodu jak medicínského poškozování kojenců, tak zhoršování utrpení těch, kterým kojenec zemřel. Na příkladu syndromu náhlého úmrtí kojenců se pokusím ukázat, jak snadno může špatná lékařská věda škodit stejně jako nemoc.

2. 4. 2022 14:00 (2 h)

Děti na zakázku
Radka Kremlíková Pourová

Co všechno už genetika umí? Jak daleko jsou naše technologické možnosti a co všechno z nich umíme využít? Dostáváme víc odpovědí než nových otázek? Metody sekvenování nové generace a preimplantační diagnostiky už nám umí vytvořit "sourozence na náhradní díly", směřujeme k realitě filmu GATTACA?

2. 4. 2022 16:00 (1 h)

Nobelovy ceny
Vítězslav Škorpík

Nobelovy ceny se udělují v pěti kategoriích již od roku 1901. Od té doby získalo toto nejdůležitější vědecké ocenění řada lidí, kteří si tím zajistili věčnou slávu. Bohužel ale došlo i k opomenutí řady podobně významných vědců. Věděli byste například, který slavný fyzik byl nominován 84krát, ale nikdy NC nezískal? Znáte jméno vědce, který byl podle názoru S. Glashowa Nobelovou komisí „doslova oškubán“? Víte, kdo jako jediný v historii získal skutečnou Nobelovu cenu i humornou IG Nobelovu cenu? Dokázali byste říci jméno jediného dvojnásobného laureáta ceny za fyziku a jména těch, kteří dvě ocenění mohli získal? Na odpovědi se můžete těšit v této přednášce.

2. 4. 2022 17:00 (1 h)

Hrátky s Newtonem
Miloslav Špecián

Jaké měli naši předkové představy o uspořádání vesmíru a jak si vysvětlovali pohyb „světel“ po obloze? Na co přišel Newton? A jak to vše vypadá v počítačové simulaci? Ukážeme si desítky zajímavých případů, od slunečních soustav a komet, přes vícenásobné hvězdné systémy až po Klempererovy rozety a doslovný balet v aréně gravitace.

2. 4. 2022 18:00 (2 h)

Postapo-steampunk linie

Svět Alenky v říši divů
Černá labuť

Století páry znamenalo revoluční změny v průmyslu, dopravě, v životním stylu, padla stará paradigmata a svět se stal víc materiálním a vědeckým. Duch člověka se osvobodil.Prostor dostal svět fantazie.

- kdo byl Lewis Carroll
- stručně obsah děl Alenka v říši divů a Za zrcadlem a co tam Alenka našla
- psychologický profil postav, souvislosti,poselství a umělecká inspirace
- svět Černé labutě inspirovaný říší za zrcadlem
- diskuze

1. 4. 2022 19:00 (1 h)

Steampunk v hudbě
Martina "Zlyhad" Bellovičová

Doplnit

1. 4. 2022 20:00 (1 h)

Projekce koncertu Clockwork Animals
Clockwork Animals

Doplnit

1. 4. 2022 21:00 (1 h)

Postapo sporty a hry
Ertai

Kdo si hraje nezlobí a po pádu civilizace to platí dvojnásob. Souboje na život a na smrt, drsné závody aut i motorek, dystopický in-line rollerball a vrcholu všeho epický Jugger. Tak už aby to bylo!

2. 4. 2022 11:00 (1 h)

Steampunk na stole aneb Kdo si hraje, nezlobí
Tomáš Volný

V přednášce vás nechám nakouknout do světa moderních deskových her inspirovaných steampunkem, viktoriánskou anglii a horory H.P. Lovecraft. Můžete se těšit na steampunkové džentlmeny, Drákulu i Jacka Rozparovače a na konci na souboj s některým z mocných Prastarých.

2. 4. 2022 12:00 (1 h)

STEAMPUNK Co to je?
Petra Kamínková

Lehký úvod do světa steampunku. Co to je, jak ho poznáme, jak vznikl a co bylo dál, kam všude pronikl a kde se s ním můžeme setkat.

2. 4. 2022 13:00 (1 h)

Indie má páru
Lucie "Sombra" Lukačovičová

Drby a špeky o Indii současné, historické i steampunkové -  a veselé historky ze psaní románu "Poslední bůh".

2. 4. 2022 14:00 (1 h)

Podivné parní lokomotivy
Jiří Linhart

Parní lokomotivy nevypadaly vždy jen tak, jak je známe z dnešních muzeí. Konstruktéři zkoušeli všechno možné, aby jejich stroj byl lepší než ostatní. Občas se to povedlo, občas ne... A tato přednáška je věnována právě těm slepým uličkám vývoje.

2. 4. 2022 15:00 (1 h)

Magie na obláčku páry
Františka Vrbenská

Realita kouzel, čar, esoteriky a spiritismu v dobách, kdy parní stroje dobývaly svět, a jejich zrcadlo ve fantastické fikci.

2. 4. 2022 16:00 (1 h)

Tea Duelling
Pavel Brodský

Chci Vám představit oblíbenou zábavu Steampunkové komunity - čajový souboj. Dal jsem si práci s tím, že jsem prošťoural hlubiny internetu a s jistou dávkou autorské licence přeložil pravidla tohoto "vznešeného sportu" do češtiny. Zároveň na letošní rok, spolu s mým dobrým přítelem - spolupachatelem Danem Drechslerem, připravujeme i dárkovou sadu této hry...

Můžete se samozřejmě těšit i na ukázkový souboj a dárek pro odvážné dobrovolníky.

"Nechť tedy souboj započne!"

2. 4. 2022 17:00 (1 h)

Steampunková literatura od A do Z
Martina "Zlyhad" Bellovičová

Steampunková literatura od A do Z ...nebo také od praotců Vernea a Wellse po horké letošní novinky, od Anglie přes Japonsko až po českou kotlimnu. Pojďte se mnou na výlet do alternativního 19. století a poslechněte si příběhy, v nichž figurují piráti prohánějící se na vzducholodích, šílení vědci se svými pokusy a neuvěřitelnými vynálezy, dobrodruzi setkávající se v Indii či Africe se starodávnou magií, viktoriánská šlechta a její intriky a zakázané lásky, lóže tajemných řádů, armády automatonů poháněných hodinovým strojkem, cestovatelé v čase, chiméry bojující v Londýnských slumech, počátky feminismu i první návštěvníci z Marsu.

2. 4. 2022 18:00 (2 h)

RPG linie

To Catch a Planeswalker
Zdeněk “Loki” Jechort
To Catch a Planeswalker

Sférochodci patří mezi nejmocnější ze smrtelných bytostí multivesmíru. Jejich schopnost procházet mezi pláněmi se stejnou lehkostí, jako projít dveřmi, je legendární. Nyní ale jeden z nich při své cestě sférami šlápl na palec někomu, komu neměl. Byla na něj vypsaná vysoká odměna a vy jste ho zrovna zahlédli ve svém světě. Zvládnete chytit mocného kouzelníka při šílené akční honičce skrze různé pláně existence téměř nekonečného multivesmíru?

Systém: DND 5e (pro pokročilé)

Setting: Všechny

Počet hráčů: 4-5

Postavy: 18-20 level (možnost přinést si vlastní postavu)

1. 4. 2022 20:00 (4 h)

From Ashes (10:00)
Jakub “Tierce” Šindelář
From Ashes (10:00)

Po globální virové katastrofě se jakožto 3. generace přeživších vydejte objevovat zákoutí postapokalyptické pustiny.

Systém: Dark Heresy, light version 

Svět: Země

Délka: 4 hodiny 

Počet hráčů: 4-6 

Doplňující informace: Určeno pro kohokoliv. Pokud na druhé hraní bude stejná skupina z rána, budeme pokračovat v příběhu.

2. 4. 2022 10:00 (4 h)

Neznámé břehy, kampaň ve stylu West Marches
Nord
Neznámé břehy, kampaň ve stylu West Marches

Co jsou to West Marches:

West marches je zvláštní typ multikampaně, kdy různé skupiny různých ostav i hráčů prozkoumávají jeden společný svět. Není zde žádná velká příběhová linka, jen prostředí, které hráči postupně ovlivňují a proměňují. Sandbox ve své nejčistší podobě.

Vaše dobrodružství naváže na hry před vámi a ve vašich šlépějích budou pokračovat další hrdinové – stanete se součástí nekončící tapisérie světa Neznámých břehů.

Neznámé břehy:

Dvacet lodí vyplulo ze země zpustošené válkou za nadějí na druhé straně oceánu. O šest týdnů později přirazili k písečnatým břehům čtyři, které náročnou plavbu jako jediné přežily.

Začalo horečnaté budování osady, která dostala symbolický název „Nový přístav“. Uprchlíci plní naděje začali připravovat pole, stavět domy, chystat palisádu...

Jejich nový domov ale skrývá mnohá tajemství, mnohá nebezpečí a mnohé příležitosti…

Svitky hrdinů:

Hra se bude hrát v systému Svitky hrdinů, nově vznikajících českých pravidel v této době ve verzi 0.5. Staví na populárním frameworku Powered by the Apocalyspe, který vychází z brilantního RPG Apocalypse World od Vincenta Bakera.

Pravidla jsou jednoduchá, podporují kreativní řešení, improvizaci a rychlou hru bez nutnosti složitých tabulek a speciálních mechanik pro různé situace. 

Postavy se zde skládají ze tří dovednostních stromů, tzv svitků, což umožňuje bohatou kombinaci povolání a schopností.

Systém: Svitky Hrdinů

Počet hráčů: 3 - 5

Délka: 4 hodiny

2. 4. 2022 13:00 (4 h)

From Ashes (17:00)
Jakub “Tierce” Šindelář
From Ashes (17:00)

Po globální virové katastrofě se jakožto 3. generace přeživších vydejte objevovat zákoutí postapokalyptické pustiny.

Systém: Dark Heresy, light version 

Svět: Země

Délka: 4 hodiny 

Počet hráčů: 4-6 

Doplňující informace: Určeno pro kohokoliv. Pokud na druhé hraní bude stejná skupina z rána, budeme pokračovat v příběhu.

2. 4. 2022 17:00 (4 h)

RPG Skauraulen

RPG Skauraulen
Jan Štefka
RPG Skauraulen

Hrdinové, jakožto vyšší třída společnosti, která má to privilegium být oživena, jsou zde kýmkoliv, čím chtějí být. Otevřený svět s neomezenými možnostmi (od fantasy, postapo až po sci-fi technologie). Lze zde hrát i za rasy a povolání, které v běžném DnD/DrD hrát nelze.

Systém: vlastní kombinace pravidel z DnD5E, Pathfinder a Fate, přidaná byla vlastní řemesla, typy kovů, jinak uspořádané školy kouzel a elementy.

Svět: Skauraulen

Termín: od začátku akce do konce

Délka hry: průběžný systém příběhu, lze kdykoliv přijít a kdykoliv odejít

Počet hráčů: 2-9 (lze i více)

Určeno pro začátečníky i pokročilé. Každý si tu najde to svoje. Hra se odehrává v nově vytvořeném světě Lordem Edgarem, který pozbyl své lidskosti, aby rozdrtil zlo i dobro. Tímto krokem zapříčinil konec věčných válek a svět postavil tak, aby spřátelení byli u sebe blíže a znepřátelení mnohem dále. Avšak byl zrazen, cosi číhá ve stínech a postupně ničí to, co zbudoval.

2. 4. 2022 10:00 (14 h)

Akční scéna

Boarding action
HMS Phantom Group

"Kapitáne, nepřítel na palubě!" "Do zbraně, braňte můstek za každou cenu!" Přijďte zažít, jaké to je bránit vesmírnou loď před nepřátelskou invazí! Vezměte do ruky jednu z řady Nerfek a schovejte se za překážky v STARConové tělocvičně. Nebo se pokusíte probít až ke kapitánskému křeslu?

2. 4. 2022 11:00 (4 h)

Lightsaber Team
Tess

Otevřený trénink. Zkuste si takové malé, jednoduché mávání světelnými... um tak dobře, dřevěnými meči.

2. 4. 2022 16:00 (1 h)

Šerm se světelným mečem
Prague Saber Academy - Michael Valkovič

Vyzkoušejte si, jak se dueluje se světelným mečem! Dozvíte se pravidla, základní pohyby a útoky tohoto nově narozeného sportu založeného na funkčním bojovém umění. PS: Nic není předem domluveno, záleží pouze na vaší hbitosti a pozornosti.

2. 4. 2022 18:00 (1 h)

Amatérská Fireshow (venku na nádvoří)
Grit Du Alatriste

POZOR! Bude VENKU na nádvoří!

No co no, zatočíme, přismahneme… Nebo ne? To se uvidí.

2. 4. 2022 21:00 (1 h)