Doprovodný program

STARcon nabízí kromě programových linií také bohatý doprovodný program, ať už se jedná o tradiční tržiště, nebo další aktivity, které se s každým ročníkem obměňují. Podívejte se sami.

Aktivity

Váš aktivita STARconu?

Chtěli byste našim návštěvníkům nabídnout nějakou aktivitu, hru, workshop, nebo něco jiného? Ozvěte se nám přes kontaktní formulář.

Mám co nabídnout
Saber academy
Saber Academy Stunt Sabers

Saber academy pořádá pravidelné lekce šermu světelným mečem založené na realných principech pro děti i dospělé, příměstské tábory a zážitkové akce.

Boarding action
Boarding action

Vstaňte na chvíli od knihy a proměňte se na okamžik ve svého oblíbeného akčního hrdinu/hrdinku. Popadněte NERFku a vyrazte s námi obsadit nepřátelskou loď. Zbraně (NERFku) je třeba donést vlastní. Něco málo bude i k půjčení.

Pochod fantazie
Pochod fantazie Pochod fantazie

Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci-fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!

Sraz:

  • 11:00 před budovou STARconu, nebo
  • 11:30 u sochy Sv. Václava na Václavském náměstí
Do nekonečna, kam se žádný člověk dosud nevydal!
Tábory Fortescue

Vesmír a jeho hranice. Takové jsou vaše cesty na STARcon. Může se potkat posádka SG-1, Hvězdná flotila, kapitán Zapp Brannigan a baby Yoda? To záleží jenom na vašich volbách! Pustíte se odvážně tam, kam se člověk dosud nevydal? Bude to dobrý nápad? Přijďte si zahrát humornou conovou hru a zjistíte to! Hra trvá v kuse cca 2 hodiny, můžete hrát vždy v přestávkách mezi svým programem. Těšíme se na vás!

Fortescue (autoři úspěšné hry Senátor Jar Jar Binks se ztratil)

Simulátor Artemis
Simulátor Artemis Simulátor Artemis Simulátor Artemis

Říkali jste si někdy, jaké to je, účastnit se na dění na vesmírné bitevní lodi?

Jako již tradičně i letos bude na STARconu přítomen multiplayerový simulátor můstku vesmírné bitevní lodi. Jedná se o kooperativní počítačovou hru pro 5–8 hráčů s předem rozdělenými rolemi – kapitán, kormidelník, zbraňový, vědecký a komunikační důstojník ad. Pak už je jen na vaší invenci a kooperaci, jestli uchráníte váš sektor před útočícími nepřáteli.

Občerstvení

Caffe Victoria
Caffe Victoria

Skvělá káva s originální chutí z pardubické pražírny. Kvalitní kávu odebíráme od malé rodinné firmy s dlouholetou tradicí. Obsluha s úsměvem na rtech zajištěna. Přijďte ochutnat

Geekárna
Geekárna

Přátelský přístav, kde se setkávají geekové, nadšenci a všechny fandomy

Tržiště

Váš stánek STARconu?

Vyrábíte nebo prodáváte geek nebo fandomové předměty a chtěli byste je nabídnout našim návštěvníkům? Ozvěte se nám přes kontaktní formulář.

Chci prodávat
Komárovo knihkupectví

Tradiční host našeho tržiště. Nabízí jak nové knihy, tak antikvariát a milou a erudovanou obsluhu.

Gehita Shop CZ

Mimořádné osobité šperky jako z jinych světů pro mimořádné bytosti. Každý z nich je kus řemeslné práce. Tvorba je inspirována světy fantazie. Hluboké elfí lesy, parní viktoriánská města nebo postapokalyptické pláně pustiny. Šperky jsou z drátů, minerálů, kovových součástek, skla nebo polymeru.

Cabinet of Sia
Cabinet of Sia

Ručně vázané a malované sešity s fandomovou tematikou. Ovšem ráda zpracovávám i steampunkové a hlavně hororové motivy. Jinak je ovšem můj výtvarný záběr širší. Dělám autorské pohlednice, obrazy, šperky a nově jsem pořídila plackovač.

501. legie
501. legie

Na stánku 501. legie si budete moci prostudovat informace o této kostýmové organizaci, která sdružuje fanoušky s autenticky vypadajícími kostýmy záporných postav ze světa Star Wars, jejíž členové se pravidelně věnují charitativní činnosti a propagaci tohoto celosvětového fenoménu. Dále si zde budete moci prohlédnout repliku Battle droida B1 v životní velikosti, který Vám toho i hodně poví a i jiné Star Wars props, které stojí za zhlédnutí.

The Royal Manticoran Navy
The Royal Manticoran Navy

The Royal Manticoran Navy: Oficiální fanouškovská asociace knižní série o Honor Harrington, v ČR zastoupená 39. eskadrou, se Vám představí ve formě informačního a náborového stánku na Starconu. Členové 39. eskadry kromě účasti na conech dlouhodobě darují krev a v současné době sponzorují kočku rybářskou v pražské ZOO.

In memoriam

Pohoda občerstvení
Pohoda občerstvení

Tradiční občerstvovna na STARconu - klobásy, naložený hermelín, utopenci a nějaké ty nápoje.