Zpět na hlavní stránku

Ahch-To
Zephram

bude doplněna

Bonds of Courage
Helena Bernardová

Bonds of Courage je fanouškovský film ze světa Star Wars s choreografiemi od první české školy šermu světelným mečem Saber Academy. V originálním příběhu se setkáte s Jedi Mistrem Malachasem, který se snaží zapomenout na nekonečné galaktické konflikty na odlehlé planetě. Poklidný život mu však naruší nečekaný přílet jeho úhlavního nepřítele, který touží pouze po jediném - pomstě…

DeLuise Family ve Stargate
Bílá Vrána

V kolika dílech jste si všimli camea Petera DeLuise? Kdy byl slyšet jen jeho hlas a kde měl "titulkovou" roličku? A kdo další z rodiny si ve Stargate v průběhu let zahrál? Pojďme si velkou část z toho připomenout.

Invaze rušivých elementů aneb Starwarsáci v Bradavicích
Tereza "Tess" Kovanicová

Občas se vám stane, že napíšete fanfikci a usoudíte, že by stálo za to ji vydat. Jak na to? Je to legální? Co s tím potom dělat? Ukažme si to na příkladu Invaze rušivých elementů, v jistých kruzích až chronicky známého dílka. Jak vzniklo, o čem je a proč ho musíte mít? A proč píšou nejlepší fanfikce na Harryho Pottera fanoušci Hvězdných válek?

Mark Twain – průkopník sci-fi v Americe
Jan Pavlík

Americký spisovatel a novinář Mark Twain je všeobecně známým autorem, jeho Tom Sawyer ho proslavil po celém světě. Příznivci žánru sci-fi znají i dobrodružství Yankeeho ve středověké Anglii, méně je známo i jeho další dílo využívající cesty vesmírem a teleportace. Proto se dříve nebo později musel objevit i ve Star Treku na palubě Picardovy Enterprise. Anebo to s tou inspirací bylo obráceně?

Moment, on to není kánon?
Hana Koutná

Jsou věci, o kterých prostě všichni ví, že jsou pravda. Třeba že všichni komandéři jsou sourozenci z jedné várky, nebo že když klony moc zlobí, tak jim za trest vymažou mozek. Jenže co z toho je opravdu kánon, a co je jen z toho, že trávím většinu volna na AO3? Projdeme si spolu ten nejrozšířenější fánon z klonových válek, a možná mi připomeňte i nějaký, na který jsem zapomněla.

Morálka ve Star Trek: Strange New Worlds
Tar-ara

Nový ST seriál se vrátil ke kořenům epizodních rolí, kde se řeší nějaký konkrétnější problém, který nám dovoluje se nad ním zamyslet. Dotkneme se pár zajímavých témat a prozkoumáme úhly pohledů jiných. Diskuse vítána.

Od fotky ke kostýmu
Jana Trilla

Máte vysněný kostým? A jak dlouhá je cesta od koukání na fotku ze hry či seriálu po vlastní focení v novém kostýmu? Dlouhá. Oděvní výtvarnice Jana (Trilla cosplay) s váni projde proces výroby kostýmu (cosplaye) od sběru referencí, hledání materiálů a střihů, řešení problémů s realizací až po finální šití. Není vždy jednoduché, aby se dal kostým neviditelně zapnout (v té hře zapínání nenakreslili!), aby se v něm dalo sednout či přežít celý den na conu.

S fanouškovstvím do stovky?
Veronika "Bedraz" Roháčová

Jste opravdu rádi fanouškem seriálu, filmu nebo celých fiktivních světů a jejich postav? Nosíte svou zálibu otevřeně na dlani? (Nebo na tričku?) Určitě ano, protože jinak byste na conu asi nebyli. Je jediná výhoda fanouškovství ale pouhá zábava, nebo lze takto získat pro svůj život mnohem víc? Ba dokonce žít dlouho a blaze? Přijďte na updatovaný exkurz do oblasti Science of Wellbeing a jak krásně se s nerdovstvím doplňuje.

Star Trek v Japonsku
Anna Křivánková

bude doplněno

Transportéry
Iconer

Technologie, která se ve Star Treku používá už od dob originální série. Chcete se dozvědět, jak přesně fungují? Projdeme si technické manuály a prodiskutujeme reálnost a filozofické obtíže s tímto přenosem osob spojené.

Trilla Suduri – Second Sister
Jana Trilla

Cosplayerka a výtvarnice Trilla vám v kostýmu inkvizitorky poví příběh Trilly Suduri, její cestu mezi světlou a temnou stranou síly. Silný životní příběh jediské padawanky a elitní imperiální inkvizitorky končí mečem … koho asi?

Večer písní Klingonských
Grit Du Alatriste Neumann

Ahoj všichni! Zvu vás já i má Gritara na večer plný zpěvu, veselí a zábavy spojený s oslavou Gritozenin. Kdo jde se mnou? Nástroje vítány. Doneste si, co vám libo. Těším se na vás.

Přihlaste se ještě dnes a získejte slevu na vstupném.