Zpět na hlavní stránku

STAR linie

Star Wars koncerty v Japonsku
E-Wan + Xyll

John Williams v Japonsku koncertoval v letech 1987, 1990, 1993 a 2023. Připravili jsme pro vás sestřih Star Wars skladeb z těch koncertů z 90. let + cca 30minutový sestřih Star Wars skladeb, které John Williams hrál loni v září v Tokiu.

22. 3. 2024 18:00 (1 h)

Zbraně ve Stargate 2
Vilém "Šváb" Janeček

Zajímalo Vás někdy, jakými zbraněmi střílely SG týmy, jaká jsou jejich technicko-taktická data? Pokračování přednášky z minulého roku. Teď se budeme věnovat granátům, brokovnicím atd... Toto a mnohem více se dozvíte na této přednášce.

22. 3. 2024 19:00 (1 h)

Moment, on to není kánon?
Hana Koutná

Jsou věci, o kterých prostě všichni ví, že jsou pravda. Třeba že všichni komandéři jsou sourozenci z jedné várky, nebo že když klony moc zlobí, tak jim za trest vymažou mozek. Jenže co z toho je opravdu kánon, a co je jen z toho, že trávím většinu volna na AO3? Projdeme si spolu ten nejrozšířenější fánon z klonových válek, a možná mi připomeňte i nějaký, na který jsem zapomněla.

22. 3. 2024 21:00 (1 h)

Morálka ve Star Trek: Strange New Worlds
Tar-ara

Nový ST seriál se vrátil ke kořenům epizodních rolí, kde se řeší nějaký konkrétnější problém, který nám dovoluje se nad ním zamyslet. Dotkneme se pár zajímavých témat a prozkoumáme úhly pohledů jiných. Diskuse vítána.

22. 3. 2024 22:00 (1 h)

Jak se tvoří fan film
Flash, Sokar

Nahlédněte do tajů vzniku filmu: od přípravy scénáře, přes kamerové rozkresy a přípravy herců na jejich role, přes proces natáčení, líčení, přípravy masek až po střih, barevné korekce 2D a 3D vizuální efekty a finální přípravu standardizovaného balíčku pro kinoprojekci v jakémkoli sále, třeba i na filmovém festivalu.

23. 3. 2024 10:00 (1 h)

Trilla Suduri – Second Sister
Jana Trilla
Trilla Suduri – Second Sister

Cosplayerka a výtvarnice Trilla vám v kostýmu inkvizitorky poví příběh Trilly Suduri a popíše vám její cestu mezi světlou a temnou stranou síly. Silný životní příběh jediské padawanky a elitní imperiální inkvizitorky končí mečem… koho asi?

23. 3. 2024 11:00 (1 h)

S fanouškovstvím do stovky?
Veronika "Bedraz" Roháčová

Jste opravdu rádi fanouškem seriálu, filmu nebo celých fiktivních světů a jejich postav? Nosíte svou zálibu otevřeně na dlani? (Nebo na tričku?) Určitě ano, protože jinak byste na conu asi nebyli. Je jediná výhoda fanouškovství ale pouhá zábava, nebo lze takto získat pro svůj život mnohem víc? Ba dokonce žít dlouho a blaze? Přijďte na updatovaný exkurz do oblasti Science of Wellbeing a jak krásně se s nerdovstvím doplňuje.

23. 3. 2024 12:00 (1 h)

Ahch-To
Zephram

Promítání fotek a povídání o výpravě jednoho trekkie se zájmem o Star Wars na natáčecí lokaci ep. VII-IX. Planeta "Ahch-To", sídlo světlé i temné strany síly, kde v exilu končí svou životní pouť Jediové, aby zde jiní mohli povstat. Ostrov blízko západního pobřeží Irska. Krásné místo plné zeleně, skalisek, historie, výhledů na oceán a papuchálků.

23. 3. 2024 13:00 (1 h)

Star Trek v Japonsku
Anna Křivánková

Star Trek je bezesporu celosvětový fenomén, ale jak si stojí v zemi mangy a anime? Podívejme se, s jakými problémy se musel od svého uvedení na japonské televizní obrazovky popasovat a jakým způsobem se tamější odlišné kulturní prostředí odrazilo na jeho slávě.

23. 3. 2024 14:00 (1 h)

DeLuise Family ve Stargate
Bílá Vrána

V kolika dílech jste si všimli camea Petera DeLuise? Kdy byl slyšet jen jeho hlas a kde měl "titulkovou" roličku? A kdo další z rodiny si ve Stargate v průběhu let zahrál? Pojďme si velkou část z toho připomenout.

23. 3. 2024 15:00 (1 h)

FSFilm, oslava 10 let fanfilmařiny, ohlédnutí za natočenými filmy
Sokar, Flash

Vzpomínkový pořad a beseda shrnující natočené filmy, úspěchy v soutěžích amatérského filmu, historky a zajímavosti z natáčení. Možná bude i sladké překvapení.

23. 3. 2024 16:00 (1 h)

Star Wars ve stínu atomové bomby
Darth Zira
Star Wars ve stínu atomové bomby

Víte, co všechno mohou mít společného Star Wars s filmovým hitem Oppenheimer? Nebo jinak - jak a nakolik George Lucase při tvorbě původní trilogie ovlivnil všudypřítomný stín atomového armageddonu? Ať se nám to líbí nebo ne, Star Wars jsou dítětem studené války se vším všudy, o čemž bude tato přednáška.

23. 3. 2024 17:00 (1 h)

Transportéry
Iconer

Technologie, která se ve Star Treku používá už od dob originální série. Chcete se dozvědět, jak přesně fungují? Projdeme si technické manuály a prodiskutujeme reálnost a filozofické obtíže s tímto přenosem osob spojené.

23. 3. 2024 18:00 (1 h)

Od fotky ke kostýmu
Jana Trilla
Od fotky ke kostýmu

Máte vysněný kostým? A jak dlouhá je cesta od koukání na fotku ze hry či seriálu po vlastní focení v novém kostýmu? Dlouhá. Oděvní výtvarnice Jana (Trilla cosplay) s vámi projde proces výroby kostýmu (cosplaye) od sběru referencí, hledání materiálů a střihů, řešení problémů s realizací až po finální šití. Není vždy jednoduché, aby se dal kostým neviditelně zapnout (v té hře zapínání nenakreslili!), aby se v něm dalo sednout či přežít celý den na conu.

23. 3. 2024 19:00 (1 h)

Invaze rušivých elementů aneb Starwarsáci v Bradavicích
Tereza "Tess" Kovanicová

Občas se vám stane, že napíšete fanfikci a usoudíte, že by stálo za to ji vydat. Jak na to? Je to legální? Co s tím potom dělat? Ukažme si to na příkladu Invaze rušivých elementů, v jistých kruzích až chronicky známého dílka. Jak vzniklo, o čem je a proč ho musíte mít? A proč píšou nejlepší fanfikce na Harryho Pottera fanoušci Hvězdných válek?

23. 3. 2024 20:00 (1 h)

Bonds of Courage
Helena Bernardová

Bonds of Courage je fanouškovský film ze světa Star Wars s choreografiemi od první české školy šermu světelným mečem Saber Academy. V originálním příběhu se setkáte s Jedi Mistrem Malachasem, který se snaží zapomenout na nekonečné galaktické konflikty na odlehlé planetě. Poklidný život mu však naruší nečekaný přílet jeho úhlavního nepřítele, který touží pouze po jediném - pomstě…

23. 3. 2024 21:00 (1 h)

Večer písní Klingonských
Grit Du Alatriste Neumann

Ahoj všichni! Zvu vás já i má Gritara na večer plný zpěvu, veselí a zábavy spojený s oslavou Gritozenin. Kdo jde se mnou? Nástroje vítány. Doneste si, co vám libo. Těším se na vás.

23. 3. 2024 22:00 (2 h)

Je nám líto, ale pořad je pro nemoc zrušený!
Mark Twain – průkopník sci-fi v Americe
Jan Pavlík

Americký spisovatel a novinář Mark Twain je všeobecně známým autorem, jeho Tom Sawyer ho proslavil po celém světě. Příznivci žánru sci-fi znají i dobrodružství Yankeeho ve středověké Anglii, méně je známo i jeho další dílo využívající cesty vesmírem a teleportace. Proto se dříve nebo později musel objevit i ve Star Treku na palubě Picardovy Enterprise. Anebo to s tou inspirací bylo obráceně?

22. 3. 2024 20:00 (1 h)
Je nám líto, ale pořad je pro nemoc zrušený!