Zpět na hlavní stránku

Ceremonie předání velení 13. flotily
13. flotila

Třináctá flotila, součást TRMN, asociace fanoušků Honor Harringtonové, které v ČR operuje od roku 2008, pořádá na Starconu ceremonii předání velení. Přijde nový velitel flotily a nový velitel eskadry. Po ceremonii bude následovat volná zábava ve tradicích Královského mantichorského námořnictva.

Domácí úpravy v RPG: Vykrádání mechanik z jiných RPG
Pavel "Mejdž" Žák

Mechaniky v RPG existují mimo jiné i pro to, aby fungovaly jako neutrální soudce, pomáhaly simulovat žánr, vytvářely napětí skrz náhodu a pomáhaly vypravěčům se zátěží kterou na ně klade vedení hry. Na této přednášce si ukážeme některé zajímavé, elegantní nebo žánrové mechaniky napříč různými RPG, ukážeme si způsoby jejich použití a možnosti jak je lze adaptovat do svých vlastních her.

Filozofie Bitcoinu
Jan "Zephram" Gruber

bude doplněna

Frankensteinův potěr
Františka Vrbenská

Bude doplněno.

Jak se píše v Honorverse
Jan Kotouč

Jan "Johnak" Kotouč napsal povídku do světa Honor Harringtonové a potom ho David Weber požádal, jestli by ji neroztáhl na román. Po odpovědi "nech mě chvíli přemýšlet, tak jo" se vrhl do práce. Na přednášce bude mluvit o tom, jak probíhá takové psaní do známého literárního vesmíru.

Jak vznikal M*A*S*H
Jan Kotouč

Přednáška o vzniku kultovního seriálu. Dozvíte se, kdo byli scénáristé a producenti, jak se vybírali herci, jak se seriál měnil v průběhu let, jak se z herců stávali scénáristé a režiséři a jak vznikali klíčové epizody.

Kuiper Brandaris Race
David "Shras" Herudek
Kuiper Brandaris Race

Jednodenní závod holanských plachetnic. Pořádaný k zakončení turistické sezóny na Waddenském moři. Pohledem tvora, kterého fobie pustily s Čech a konečně se dostal k moři.

Technologie v Honorverse
Tomáš “Kobalt” Váca

Přehled technologií ve světě Honor Harringtonové, knižní sérii Davida Webera. Od energetiky, pohonů a sensorů ke zbraním a ještě ničivějším zbraním.

Vysoká smyslová citlivost (HSP) - příručka pro přežití
Jaroslav Haken

Highly Sensitive Person - osobnostní rys týkající se 20% lidské populace a i když se o něm, jako takovém, příliš nemluví, promítá se často do literatury i filmové tvorby. Víte, jak je poznat a co od nich v reálu čekat? Probereme nejen příklady situací, se kterými se HSP často setkává.

Z admirálova baru
Tomáš “Kobalt” Váca

Přednáška nejen o whisky, ale hlavně o whisky. Historie, výroba, druhy, značky, zajímavosti.

Přihlaste se ještě dnes a získejte slevu na vstupném.