Zpět na hlavní stránku

RPG linie

Star Wars: Poslední lov (Fate Star Wars)
Matěj Tomeček
Star Wars: Poslední lov (Fate Star Wars)

Pracovali jste sami. Vždycky. Každý z vás. Byli jste nejlepší lovci odměn z různých koutů galaxie. Vzájemně jste o sobě slýchali příběhy a říkali jste si, jestli vás někdy práce postaví proti sobě. Čí čepel je rychlejší? Kdo rychleji tasí či přehlédne past toho druhého? Spíše než z obavy jste si z profesní zvědavosti kladli podobné otázky. Ale nikdy by vás nenapadlo, že budete muset spolupracovat. Navíc kvůli jediné kořisti.

Celý život vám uniká, stál vás bezpočet munice, droidů, lodí… a nakonec vaši čest, vaši pověst –⁠ vlastně váš život. Ale teď je konečně všechno jinak. Teď se vše změní a vy své životy získáte zpět. Je sám na jediné opuštěné planetě, jeho loď je v troskách a vy ho máte v hrsti.

Systém: Fate Star Wars

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: až 4 hráči

Rezervace místa ve hře

22. 3. 2024 19:00 (1 h)

Star Wars FFG
Karel Doleček
Star Wars FFG

Star Wars RPG, které se odehrává se po Epizodě 4. Tvorba postavy zahrnuje systém „morality“, který ukazuje, zda-li je na Světlé či Temné straně. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty.

Hrát se bude podle Beginner Boxu - zjednodušená pravidla a scénář na planetě Onderon. Jste noví členové rebelů a dostali jste za úkol převzít kontrolu nad tajnou špionážní stanicí, která je na planetě umístěna.

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: až 4

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 10:00 (1 h)

Svitky hrdinů: Sběratel příběhů
Ondřej "Nord" Mráz
Svitky hrdinů: Sběratel příběhů

Dobrodružné fantasy inspirované japonskými mýty.

Ve vaší vesnici kdysi rostla překrásná třešeň, zářící jako slunce. V jejím světle vše rostlo a vzkvétalo. Tento strom jste kdysi dostali jako dar od bohyně poté, co jste ji velkou slavností zbavili jejího smutku. Nedávno přišel do vesnice cizinec. Oznámil, že je to pro vás až příliš dobrý příběh, a strom vám mávnutím štětce vzal. Vše se ponořilo do temnoty. Hrdina slíbil, že světlo získá zpět. Vydal se do cizincova sídla a už se nevrátil. Teď je řada na vás…

Budeme hrát ve Svitcích hrdinů, postavy dostanete nachystané, pravidla vás naučím během deseti minut před hrou, jsou velice jednouchá.

O Svitcích hrdinů:

Jednoduchý systém otevře stavidla tvé kreativity. Už žádné hledání pravidel, žádné listování třemi příručkami. Jen rychlé vyhodnocení a příběh, ve kterém každý nápad hraje roli a každá volba mění osud.

Díky obrovské variabilitě budou tvé postavy jedinečné. Ponoř se do hry jako trpasličí válečník s runovou sekerou, gobliní šaman s kapsami plnými dýmovnic, hobití berserk vrhající divokou magii nebo elfí ostrostřelec tancující na větru.

Nech svou postavu zazářit. Boje jsou rychlé a plné zvratů. O vítězství nerozhodnou suché mechaniky, ale tvá vynalézavost.

Dračák nové generace přichází – připoj se k revoluci ve světě RPG.

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: až 5

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 10:00 (1 h)

Electric Dreams (Blade Runner RPG)
Jakkob "JK" Killer
Electric Dreams (Blade Runner RPG)

Los Angeles, rok 2037. Noirový svět divů plný deště a neonů, který vám vezme dech. Evokující svět konfliktů a kontrastů, který se odvažuje klást těžké otázky a zkoumat sílu empatie, strachu a břemeno lidského bytí v nelidských časech. Ikonické a nemilosrdné hřiště nekonečných možností, které vás zvedne, udeří do tváře a řekne vám, abyste se probudili.

Čas žít. Nebo čas zemřít.

Systém: Year Zero Engine

Svět: Realita světa Blade Runner, rok 2037

Počet hráčů: 1 - 4

Délka: 4+ hodin

Poznámky: Jedná se o stejný scénář/případ, který se hrál na STARconu 2023. Autor zároveň rád probere systém a předvede materiály i zájemcům, kteří nebudou mít čas se sezení zúčastnit.

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 13:00 (4 h)

Hack the Planet
Pavel "Mejdž" Žák
Hack the Planet

Klimatická změna přišla rychleji a s mnohem větší intenzitou, než kdokoliv čekal nebo předpovídal. Z opatření, která měla extrémním změnám počasí zabránit, se staly zoufalé pokusy udržet krok se spalujícími horky, tornády a povodněmi. Lidstvo se uchýlilo do několika málo míst, která zvládají extrémním podmínkám vzdorovat, postavených a udržovaných korporacemi které celou tuhle situaci zavinily. Vy jste Glitches, potomci klimatických uprchlíků, kterým se povedlo dostat mimo hledáčky velkého bratra a s nově získanou svobodou se pokusili zvrátit svou nešťastnou životní situaci pro sebe a svou komunitu. Navzdory korporátní policii, extrémnímu počasí a nepřízním osudu.

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: 3-5

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 15:00 (1 h)

Raijin Drive
Kovacs Park
Raijin Drive

Ztvárněte svou roli v napjatém vesmírném konfliktu mezi národy a ideologiemi. Galaxie je plná nepřátel a léček. Vůdci vašeho národu ovšem doufají, že mírové jednání na tajné lokaci dá vašim silám výhodu na jiných frontách. Někteří tuto pozvánku ovšem považují na léčku. Rovnováhu v galaxii také ohrožuje vynález nové technologie zvané Raijin Drive. Ta dokáže s mžikem oka transportovat jakýkoli předmět skrze celou galaxii, ale zároveň po sobě zanechává spoušť, která zpřetrhává vesmír samotný. Hra se soustředí na vyprávění příběhů vašich postav a jejich rozhodnutích s minimem pravidel. Hráči se s předstihem zamyslí nad tím, jakou roli by chtěli v příběhu ztvárnit a vymyslí si koncept postavy. Může jít například o admirála flotily, prezidenta národu, údržbáře lodi, teroristu, pilota, či kohokoli jiného.

Na místě bude na výběr z několika předpřipravených postav. Zájemci o tvorbu vlastní postavy předem mohou kontaktovat vypravěče. (Discord: kovacspark, e-mail: kovacs.park@gmail.com)

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: až 5

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 15:00 (1 h)

Star Trek Adventures
Karel Doleček
Star Trek Adventures

Star Trek Adventures vás zavádí do posledního pohraničí Galaxie, kde nové objevy čekají na své objevitele z Hvězdné flotily. Vaše povinnosti vás mohou zavést na hranice známého vesmíru či do federálních kolonií v nouzi, k hranicím mocných galaktických sousedů či do středu mezihvězdného jevu. Vaše loď a vaše posádka symbolizují to nejlepší, co Hvězdná flotila a Spojená federace planet mohou nabídnout, a jste potřebni víc, než kdy jindy.

Hrát se bude scénář The Alcubierre, který je součástí Starter Campaign pro STA. U.S.S.. Alcubierre, testovací loď pro nový typ warpového pohonu, přestala před týdnem komunikovat se zbytkem Federace. Nyní byla zachycena na okraji známého vesmíru, na zprávy neodpovídá, okolní rušení zabraňuje užití dálkových senzorů nebo transportérů. Jste posádka lodi, která byla vyslána zjistit, co se stalo.

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: až 4

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 15:00 (4 h)

Stargate in the Dark
Karel Doleček
Stargate in the Dark

Stargate (in the Dark) je hack systému Forged in the Dark, který vychází ze hry Blades in the Dark of Johna Harpera. Hack je zatím ve fázi testování. Pro hru budou připraveny postavy k výběru, jsou potřeba jen šestistěnné kostky.

Klasická mise, jakých jsme zažili už desítky. Neobydlená planeta, ruiny mimozemské civilizace. Proč by to mělo být něco jiného než poklidný průzkum?

Délka hry: 4 hodiny

Počet hráčů: až 4

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 20:00 (1 h)

Je nám líto, ale pořad je pro nemoc zrušený!
Dobrodružství ve "world's greatest roleplaying game" (DnD 5e)
Zdeněk "Loki" Jechort
Dobrodružství ve "world's greatest roleplaying game" (DnD 5e)

Zahrajte si aktuální vydání nejznámější a nejhranější fantasy hry na hrdiny.

Délka hry: 4 hodiny

Rezervace místa ve hře

23. 3. 2024 18:00 (1 h)
Je nám líto, ale pořad je pro nemoc zrušený!